Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 19 lutego 2015

"Prof. Jerzy Regulski dobrze zasłużył się Polsce"

  |   Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Regulskiego

Żegnamy wielkiego twórcę reformy samorządowej w Polsce. Prof. Jerzy Regulski był człowiekiem cichej, ale niezwykle skutecznej i niezwykle zaangażowanej pracy - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości pogrzebowych współtwórcy reformy samorządowej, które odbyły się w czwartek Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

 

- Prof. Jerzy Regulski dobrze zasłużył się Polsce – podkreślił.

 

Prezydent zaznaczył, że profesor nie zabiegał o zaszczyty, o honory. - To dla mnie było wielkim honorem, że chciał być także moim doradcą. Było dla mnie wielkim zaszczytem, że mogłem w imieniu całej Polski podziękować mu za dokonania wręczając Order Orła Białego – wspomniał.
 

Bronisław Komorowski podkreślał, że prof. Jerzy Regulski był człowiekiem głębokiej wiary, wiary w Boga i wiary w siłę Polski, w siłę Polaków – obywateli i głębokiej wiary w moc i znaczenie polskiego państwa.
 

- Tylko z taką wiarą można było przystąpić do wielkiej reformy ustroju państwa polskiego, reformy samorządowej. Bo przecież trzeba było wierzyć głęboko w siłę postaw obywatelskich Polaków i w siłę i rozsądek państwa polskiego – mówił Bronisław Komorowski.
 

Zaznaczył, że trzeba było wiele siły i odwagi, by przekonać najpierw kolegów, współpracowników w kręgu Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, „Solidarności”, a potem całą Polskę do odważnej zmiany, jaką było postawienie na obywatela. - Trzeba było wielkiej wiary i wielkiej pracowitości – dodał.

 

- Dziś, kiedy obchodzimy 25-lecie Polski samorządnej, kiedy w każdym miejscu Ojczyzny przypominamy zasługi samorządu dla rozwoju gminy, miasta, regionu, powiatu i całej Polski, powinna być choć odrobina pamięci o tym, że każdy sukces, każde osiągnięcie, każdy element rozwoju Polski samorządnej to w jakiejś mierze hołd złożony pamięci i pracy prof. Jerzego Regulskiego – powiedział Prezydent RP.

 

Zmarły w ubiegłym tygodniu Doradca Prezydenta RP i współtwórca polskiej reformy samorządowej został pochowany na cmentarzu na Starych Powązkach.

 

Poleć znajomemu