Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 24 marca 2015

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

  |   Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślał podczas Gali Przedsiębiorczości, że wspólne działanie szkół, przedsiębiorców i administracji ma wielki sens i jest ważne. Gala była inauguracją „Dnia Przedsiębiorczości 2015” oraz podsumowaniem zeszłorocznej, jedenastej edycji programu.


- Słabszą stroną systemu edukacji w Polsce jest słabość relacji i powiązań między praktyką życia zawodowego a systemem edukacji – mówił prezydent podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Podkreślał, że dzisiaj ważne są działania praktyczne – jak praktyki w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Jak zaznaczył liczy, że akcja przyniesie dalsze efekty w postaci zbudowania w Polsce systemu, który w praktycznym wymiarze będzie wyposażał jak największą liczbę młodych ludzi w wiedzę i umiejętności przydatne w momencie startu w dorosłe życie.


Dzień Przedsiębiorczości służy włączeniu dorosłych w edukację młodzieży oraz zbudowaniu dobrych relacji między szkołą a miejscem pracy. To program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu trafnych decyzji odnośnie dalszej edukacji i planowania kariery zawodowej. Uczniowie otrzymują możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.


W roku szkolnym 2013/2014 w Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział ponad 44 tys. uczniów z 678 szkół, 18 tys. firm i instytucji oraz ponad 44 tys. wolontariuszy z całego kraju.


„Dzień Przedsiębiorczości” jest objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


Przedsięwzięciu towarzyszy Konkurs na Najlepszy Fotoreportaż z „Dnia Przedsiębiorczości”. Dyplomy oraz pamiątkowe egzemplarze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wręczył laureatkom Bronisław Komorowski.


Główną nagrodę otrzymała Julia Rębisz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej, a wyróżnienie przyznano Karolinie Jasek z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Laureatki będą miały możliwość odbycia praktyk w Kancelarii Prezydenta RP.


Statuetki i dyplomy otrzymali przedstawiciele najaktywniejszych szkół uczestniczących w 11. edycji „Dnia Przedsiębiorczości”. Dyplomy oraz statuetki zostały również wręczone najaktywniejszym firmom i instytucjom, a także sponsorom „Dnia Przedsiębiorczości”.


Uroczystość została zorganizowana we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W Gali wzięli udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka i Olgierd Dziekoński oraz doradca prezydenta Henryk Wujec.
 

Poleć znajomemu