Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 29 marca 2015

Dni otwarte w Pałacu Prezydenckim

  |   W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim W sobotę i w niedzielę dni otwarte w Pałacu Prezydenckim

W najbliższy weekend można było zwiedzać Pałac Prezydencki. Dodatkową atrakcją były wystawa palm wielkanocnych, a także stojący obok pomnika księcia Józefa Poniatowskiego odrestaurowany pojazd - Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Zobacz także: Wystawa Palm Wielkanocnych w Pałacu Prezydenckim Na wystawie w Pałacu prezentowane były palmy m.in. kurpiowska, wileńska, z Lubelszczyzny, a także z Lipnicy Murowanej.
 

We wnętrzach Pałacu będzie można było podziwiać Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Ekspozycja nawiązuje do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności, przedstawia piękno polskich krajobrazów, tradycje i obyczaje.
 

Galeria to kolejna odsłona realizowanej od kilku lat koncepcji Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego prezentowania w przestrzeni Pałacu Prezydenckiego największych dzieł polskiej sztuki.
 

Miłośnicy malarstwa mogli także zwiedzić salę, w której prezentowane jest malarstwo Jerzego Nowosielskiego - 10 dzieł, w tym obrazy abstrakcyjne, pejzaże, monastyry tego wielkiego artysty.
 

Ponadto można było zobaczyć miejsca, w których Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuje głowy państw, spotyka się z wybitnymi osobistościami, wręcza odznaczenia państwowe, nominacje. Dla zwiedzających zostały udostępnione m. in. miejsca, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia - Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Chorągwiana.

 

Poleć znajomemu