Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 kwietnia 2015

Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze”

  |   Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze” Prezydent na Gali Finałowej konkursu „Życie w Architekturze”

Grand Prix – Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014 konkursu "Życie w architekturze" - otrzymała Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie projektu Estudio Barozzi Veiga.

 

- Często używamy w Polsce takiego określenia "każdy jest kowalem swojego losu", ale myślę, że to się będzie zmieniać i coraz częściej będziemy mówić "każdy jest architektem swojego losu". Nie tylko dlatego, że zawód kowala powoli wymiera, ale też dlatego, że architektura nabiera coraz większego znaczenia w kształtowaniu naszego życia, naszego otoczenia - mówił prezydent Bronisław Komorowski wręczając nagrodę, którą odebrał hiszpański architekt Alberto Veiga, reprezentujący pracownię Estudio Barozzi Veiga.

 

- Rośnie apetyt Polaków na dobrą architekturę, na ład wokół nas, na to żeby było piękniej, bardziej użytecznie, a jednocześnie niebanalnie. To efekt zarówno bogacenia się Polaków, jak i otwierania się Polski na świat, skąd można czerpać wzorce. Myślę, że ten apetyt na piękno i ład wokół nas będzie rósł - stwierdził prezydent.

 

Organizatorem konkursu "Życie w architekturze" jest redakcja miesięcznika „Architektura-murator". (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu