Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 kwietnia 2015

Prezydent do uczniów: Sukcesów na waszych drogach życiowych!

  |   Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii Prezydent Bronisław Komorowski na Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Uczniowie z Lublina i Olsztyna zdobyli Grand Prix Olimpiady Zwolnieni z Teorii - na najlepsze projekty społeczne. Zorganizowali nietypowy turniej piłkarski i cykl spotkań dla licealistów. W czwartek nagrody wręczył im prezydent Bronisław Komorowski.

 

W uroczystości prezydentowi towarzyszył Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski.

 

Zwolnieni z Teorii to nowa olimpiada, skierowana do uczniów szkół średnich. Ma budować obywatelskie i przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi poprzez zachęcenie ich do inicjowania i realizowania własnych projektów społecznych.

 

Zadaniem uczestników było wykonanie projektu społecznego z prawdziwego zdarzenia. W ramach konkursu organizowanego przez Fundację Social Wolves w całej Polsce przygotowano 339 projektów.

 

Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Warszawie, Grand Prix konkursu otrzymały dwa uczniowskie zespoły - z Olsztyna i Lublina.

 

- Uczenie się konkurencyjności, rozwiązywania praktycznych, konkretnych, czasami trudnych spraw przy działaniu nakierowanym nie tylko na swoją korzyść, ale na pomoc innym ludziom, to jest przygotowanie się do dobrego życia. Dobrego życia z myślą o innych, z myślą o tym, co jest dobrem wspólnym - powiedział podczas ceremonii wręczenia nagród prezydent Bronisław Komorowski.

 

- Chciałem wam życzyć sukcesów na waszych drogach życiowych ku zawodowi, ku ciekawej pracy. Chcę wam życzyć tego sukcesu, który będzie przynosił satysfakcję również z tej świadomości, że pracujecie, że działacie, że jesteście aktywni także z myślą o innych - mówił prezydent.

 

Nagrodzono turniej piłkarski, odbywający się pod hasłem "Ku chwale Wyklętych". Uczniowie z Olsztyna, którzy przygotowali turniej, podczas meczów przedstawiali sylwetki historycznych postaci, opowiadali o losach żołnierzy Armii Krajowej. Ich pomysł - poza nagrodą główną - uznano również za najlepszy projekt sportowy oraz w kategorii: wydarzenie publiczne.

 

Zespół z Lublina zorganizował zaś program "Droga do sukcesu" - cykl siedmiu spotkań, podczas których licealiści mogli spotkać się lekarzami, znanymi muzykami, prawnikami, architektami. Spotkania miały pomóc ich uczestnikom w wyborze życiowej drogi. Pomysł uczniów z Lublina nagrodzono też w kategoriach: najlepszy projekt edukacyjny oraz wydarzenie publiczne. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu