Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 2 maja 2015

Wystawa "Biało-czerwona na bezdrożach" i otwarty Pałac

  |   Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" Na Podzamczu prezydent z małżonką spotkali się z mieszkańcami Warszawy w ramach obchodów Majówki z Polską Na Podzamczu prezydent z małżonką spotkali się z mieszkańcami Warszawy w ramach obchodów Majówki z Polską Na Podzamczu prezydent z małżonką spotkali się z mieszkańcami Warszawy w ramach obchodów Majówki z Polską Na Podzamczu prezydent z małżonką spotkali się z mieszkańcami Warszawy w ramach obchodów Majówki z Polską Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających

Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach". Można ją oglądać do 3 czerwca. Pałac Prezydencki został otwarty dla zwiedzających. Bronisław Komorowski spotkał się też z warszawiakami.

 

Plenerowa wystawa fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" to czwarta edycja wystawy organizowanej w ramach akcji Biało-czerwona.org. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
 

Zobacz także: "Biało-czerwona symbolem naszej wolności" "Awanse dla służb istotne dla bezpieczeństwa kraju" "O sile obrony państwa decydują także rezerwiści" Tegoroczna ekspozycja podąża śladem wielkich podróżników, badaczy, odkrywców i dziennikarzy. Bohaterowie to Wielcy Polacy, którzy nie tylko przecierali nowe szlaki, lecz z pasją dzielili się opowieściami z dalekich miejsc. Opowiada historie takich bohaterów jak: Tony Halik i Elżbieta Dzikowska, Ryszard Badowski, Piotr Chmieliński, Ryszard Czajkowski, Witold Gliński, Paweł Edmund Strzelecki, Ernest Malinowski i wielu innych.

  

Przed Pałacem Prezydenckim można też oglądać odrestaurowany Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W godz. 14.00-18.00 Pałac został otwarty dla zwiedzających. Można było zobaczyć miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Białą. W Sali Chorągwianej było można zobaczyć także reprint Konstytucji 3 Maja, a miłośnicy sztuki mogli obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności.

 

 

Po południu para prezydencka spotkała się z mieszkańcami Warszawy. Bronisław i Anna Komorowscy spacerowali po skwerze I Dywizji Pancernej na Podzamczu. W znajdującym się nieopodal Parku Fontann przywitała ich prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent z żoną zatrzymali się przy ławeczce-pomniku twórcy warszawskich wodociągów Williama H. Lindleya. Para prezydencka rozdawała spacerującym kotyliony i porcje tortu, na którym widniał napis: "Majówka z Polską 2015".

 

- Każde spotkanie, rodzinne, przyjacielskie, grill i inne przyjemności, mogą być okazją do radosnego manifestowania wspólnoty narodowej skupionej pod flagą biało-czerwoną"- powiedział prezydent.
(info. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu