Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 3 maja 2015

Msza św. w intencji Ojczyzny

  |   Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Msza św. w intencji Ojczyzny Spacer po Starym Mieście

Z okazji przypadającej w sobotę 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze Św. Jana Chrzciciela.

 

W homilii metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz powiedział, że konstytucja 3 maja była wydarzeniem i dziełem wielkim, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ustawa – mówił kardynał – była rozwiązaniem wyprzedzającym swoją epokę, fundamentem budowania państwa sprawiedliwego, bezpiecznego i nowoczesnego, ale nie zapobiegła utracie przez Polskę niepodległości.

 

- Była niewątpliwie lekarstwem właściwym, lekarstwem dobrym, ale niestety lekarstwem podanym za późno ciężko chorej I Rzeczypospolitej szlacheckiej. Tym niemniej pomogła Polsce przetrwać 123 lata rozbiorów i była poniekąd punktem odniesienia do wszystkich działań niepodległościowych, które miały miejsce w XIX wieku – mówił metropolita warszawski o uchwalonej w 1791 r. konstytucji.

 

Wezwał też do modlitwy za Ojczyznę. - Módlmy się gorąco, szczególnie w najbliższych tygodniach niezwykle ważnych dla przyszłości naszej Ojczyzny. Módlmy się za rządzących, módlmy się za Kościół, módlmy się za wszystkie rodziny w Polsce i módlmy się za wszystkich naszych rodaków – zaapelował kard. Nycz.

 

W nabożeństwie wzięli też udział przedstawiciele władz państwa i stolicy, generalicja. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu