przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 12 maja 2015

Zwiedzanie Belwederu z prezydentem

  |   Prezydent Bronisław Komorowski złożył kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze

Z okazji przypadającej we wtorek 80. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego Prezydent RP Bronisław Komorowski złożył rano wieniec przed pomnikiem Marszałka w Alejach Ujazdowskich obok Belwederu w Warszawie. Prezydentowi towarzyszył szef BBN Stanisław Koziej.

 

Po złożeniu kwiatów Bronisław Komorowski rozmawiał z grupą młodzieży, która przyjechała na wycieczkę. Prezydent zaprosił młodych ludzi do Belwederu i oprowadził ich po miejscach związanych z marszałkiem. W tych wnętrzach znajduje się wiele autentycznych pamiątek po Józefie Piłsudskim oraz przedmiotów oddających ducha tamtych czasów.

 

Marszałek Józef Piłsudski, naczelnik państwa polskiego, wódz armii i pierwszy marszałek Polski zmarł 12 maja 1935 roku w Belwederze o godz. 20.45. 15 maja trumnę z ciałem Piłsudskiego przewieziono na lawecie do katedry św. Jana, gdzie ostatni hołd oddały mu tłumy warszawiaków.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.