Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 czerwca 2015

Z premierem Kanady o Ukrainie oraz współpracy wojskowej i gospodarczej

  |   Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Kanady

O kryzysie ukraińsko-rosyjskim i dalszej polsko-kanadyjskiej współpracy wojskowej i gospodarczej rozmawiali we wtorek w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski i premier Kanady Stephen Harper.

 

Głównym tematem rozmowy polskiego prezydenta i szefa kanadyjskiego rządu - jak poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski -  był konflikt ukraińsko-rosyjski i "jego wpływ na system bezpieczeństwa w regionie".
 
Prezydent Komorowski podziękował za wsparcie Kanady dla idei wzmocnienia flanki wschodniej Sojuszu Północnoatlantyckiego, czego praktycznym wyrazem jest obecność kanadyjskich żołnierzy w Polsce - powiedział minister Sokołowski.
 
Prezydent z uznaniem odniósł się do polsko-kanadyjskiej współpracy dwustronnej, zarówno politycznej jak i wojskowej. Wskazał na potrzebę dalszego rozwoju polsko-kanadyjskich relacji gospodarczych - dodał prezydencki minister.
 
Obaj politycy wyrazili nadzieję, że umowa o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą będzie także sprzyjać rozwojowi współpracy dwustronnej. (PAP, inf. własna)
 
Poleć znajomemu