Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 4 lipca 2015

Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa

  |   Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa Para Prezydencka na wystawie poświęconej prześladowanym za wolność słowa

W sobotę prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką zwiedzili wystawę zorganizowaną przy Memoriale Wolnego Słowa, na ulicy Mysiej w Warszawie.

Wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Amnesty International oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka ma na celu przybliżenie współczesnych zmagań jednostek w walce z represyjnymi aparatami władzy krępującymi wolność wypowiedzi.

 

Autorami wystawy są architekci, którzy wykonali projekt Memoriału Wolnego Słowa. Wystawa to 9 kolumn wykonanych ze stali, w środku których zamontowane są ekrany z nagranymi wypowiedziami prześladowanych osób.

 

Memoriał Wolnego Słowa upamiętnia ludzi zaangażowanych w działalność opozycyjną w czasach PRL-u.  Prezydent RP Bronisław Komorowski był inicjatorem i wspierał ideę powstania Memoriału Wolnego Słowa.

 

 

 

Poleć znajomemu