Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 lipca 2015

Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze

  |   Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze Prezydent Szwajcarii z wizytą w Belwederze

Prezydent Bronisław Komorowski i prezydent Szwajcarii Simonetta Sommaruga rozmawiali w środę m.in. o szwajcarskim referendum ws. ograniczenia przepływu ludzi.


- Prezydent Szwajcarii stara się zabiegać o zrozumienie krajów UE w kwestiach skutków referendum, które ogranicza swobodę przepływu ludzi, a więc trochę wykracza poza normy przyjęte przez UE - powiedział Bronisław Komorowski dziennikarzom podczas swojej wizyty w Berlinie, na którą udał się po spotkaniu z prezydent Szwajcarii. Sommaruga złożyła w środę wizytę w Warszawie.

Bronisław Komorowski podkreślił, że Polska stoi konsekwentnie na stanowisku, że swobodny przepływ ludzi jest cząstką systemu (jednolitego rynku europejskiego), tak jak przepływ towarów. Jak podkreślił, nie może być tak, że są kraje jakoś wyłączone z tego ogólnego procesu swobody działalności gospodarczej, swobody przemieszczania się i znajdowania pracy.

Poleć znajomemu