przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 sierpnia 2015

Barack Obama dziękuje prezydentowi Komorowskiemu

Prezydent USA Barack Obama w specjalnym liście podziękował Bronisławowi Komorowskiemu za pełnioną służbę na urzędzie Prezydenta RP, a także za zaangażowanie na rzecz wzmacniania, już i tak silnych, więzów przyjaźni i bezpieczeństwa pomiędzy Polską i USA. 
Środa, 5 sierpnia 2015

"Silna armia to warunek niepodległości"

Obronność należy do najważniejszych spraw, silna armia to warunek niepodległości - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, żegnając się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z siłami zbrojnymi. 
Wtorek, 4 sierpnia 2015

Dziennikarka Żanna Niemcowa laureatką Nagrody Solidarności   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xDst92H3agI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Córka zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, dziennikarka Żanna Niemcowa odebrała we wtorek w Warszawie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. prezydenta Lecha Wałęsy Nagrodę Solidarności im. Lecha Wałęsy. 
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego podpisana    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/IQVrxs5e154" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ustawę powołującą Radę Dialogu Społecznego, która zastąpi komisję trójstronną, podpisał w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski. Przed podpisaniem ustawy podziękował - związkom zawodowym, pracodawcom i rządowi - za mądry i dobry kompromis. 
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Prezydent określił główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP

W poniedziałek Prezydent RP – na podstawie art. 5 pkt. 1 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej – określił główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2017-2026. 
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Prezydent zaakceptował koncepcję ćwiczenia systemu obronnego

W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski zaakceptował koncepcję krajowego ćwiczenia systemu obronnego pod kryptonimem Kraj-15/16. 
Niedziela, 2 sierpnia 2015

Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających

Pałac Prezydencki został dziś ponownie otwarty dla zwiedzających. Wszyscy chętni mogą obejrzeć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości Prezydent RP. 
Sobota, 1 sierpnia 2015

Prezydent: Warto opowiadać historię powstańczej Warszawy    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RP8QlIje5Y4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Historia służy refleksji, by być mądrzejszym, by być silniejszym na przyszłość - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości przy pomniku "Polegli-Niepokonani" na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. 
1234567  234
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.