przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 1 lipca 2015

Prezydent spotkał się z delegacją Izby Reprezentantów USA

W środę prezydent Bronisław Komorowski przyjął w Belwederze Przewodniczącego Izby Reprezentantów USA Johna A. Boehnera. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Europie w kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainie oraz polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej. 
Środa, 1 lipca 2015

Prezydent: Wręczenie awansów generalskich 1 sierpnia

W tym roku uroczystość wręczenia awansów generalskich odbędzie się nie 15 sierpnia, ale 1 sierpnia - ogłosił w środę prezydent Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 
Środa, 1 lipca 2015

„Celem Polski wzmocnienie obecności sił NATO na Wschodzie”    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eDIMhG2AhdM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Po posiedzeniu RBN prezydent podkreślił, że Polska będzie wykorzystywała rolę gospodarza szczytu NATO, który odbędzie się w 2016 roku w Warszawie, by doprowadzić do wzmocnienia już istniejących elementów stałej obecności sił Sojuszu na flance wschodniej. 
Środa, 1 lipca 2015

"Prawem żołnierza jest być dobrze dowodzonym"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/adVWT3dnueA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prawem żołnierza jest być dobrze dowodzonym; dobre dowodzenie to też branie odpowiedzialności za decyzje - mówił w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas przekazania dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Mirosławowi Różańskiemu. 
Środa, 1 lipca 2015

"Zachęcam do korzystania z posiadanych uprawnień"

Są pomysły, żebym ja coś dopisał do pytań referendalnych. Proszę państwa, trzeba się traktować maksymalnie poważnie. Zachęcam do korzystania z posiadanych uprawnień - powiedział Bronisław Komorowski na środowym briefingu. 
Niedziela, 28 czerwca 2015

Pałac Prezydencki otwarty dla zwiedzających

W niedzielę Pałac Prezydencki był otwarty dla zwiedzających. Wszyscy chętni mogli obejrzeć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości Prezydent RP. 
Czwartek, 25 czerwca 2015

"Rodzina miejscem kształtowania postaw następnych pokoleń"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RUfZmoY3VP0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył przedstawicieli rodzin wielodzietnych i zastępczych. Wyraził nadzieję, że Sejm jeszcze w tej kadencji uchwali ustawę o elastycznym czasie pracy i urlopach rodzicielskich oraz że on zdąży tę ustawę podpisać. 
Czwartek, 25 czerwca 2015

Spotkanie Pary Prezydenckiej z szefami organizacji harcerskich

W czwartek do Belwederu na zaproszenie Pary Prezydenckiej przybyli przedstawiciele kierownictw krajowych organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 
1 POPRZEDNIA 1234567  234
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.