przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 maja 2015

"Lekcja historii drogowskazem dla dzisiejszej Europy"

Głęboko pragniemy, by słowa z Westerplatte – "Nigdy więcej wojny" – pozostały rzeczywistością również w Europie, która nadchodzi, Europie naszych dzieci oraz wnuków – napisał Prezydent RP w artykule dla "Rzeczpospolitej". 
Piątek, 8 maja 2015

Prezydent: Lekcja II wojny światowej – zjednoczenie Europy

II wojna światowa była horrorem bez precedensu. Była wojną przeciwko Europie, przeciwko fundamentom jej cywilizacji - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do czytelników "Super Expressu". 
Sobota, 2 maja 2015

"Biel i czerwień to znak naszej wspólnoty"

Biało-czerwona flaga przypomina o tym, co nas łączy - o historii, wspólnych celach i wartościach. Zachęcam, byśmy w czasie świąt narodowych ozdobili flagami nasze domy, miejsca pracy i wypoczynku - napisał Prezydent RP w liście do "Super Expressu". 
Środa, 1 kwietnia 2015

Prezydent: Innowacyjność to dobre życie Polaków

Celem Polski jest miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek Unii Europejskiej do 2025 r. - napisał prezydent Bronisław Komorowski w artykule dla "Dziennika. Gazety Prawnej". 
Poniedziałek, 23 marca 2015

Prezydent w "GW" o stanie debaty publicznej

Polska racjonalna to także Polska dumna ze swoich współczesnych sukcesów i szukająca najlepszych rozwiązań dla czekających ją wyzwań. To Polska dumna ze swoich tradycji i z osiągnięć 25 lat Wolności - napisał Prezydent RP w "Gazecie Wyborczej". 
Piątek, 6 marca 2015

"Samorząd terytorialny źródłem poczucia bezpieczeństwa"

Samorząd terytorialny w Polsce jest źródłem poczucia bezpieczeństwa. To trwała struktura, która wzmacnia działanie państwa - przekonuje Prezydent RP Bronisław Komorowski w tekście dla "Dziennika Gazety Prawnej". 
Poniedziałek, 27 października 2014

Prezydent dla "DGP": Przedsiębiorczość buduje Polskę

Dzięki wolności gospodarczej nasz kraj stał się miejscem przyjaznym do życia, które stwarza obywatelom szanse na odniesienie sukcesu – napisał specjalnie dla "Dziennika. Gazety Prawnej" prezydent Bronisław Komorowski. 
Piątek, 29 sierpnia 2014

"NATO potrzebuje odwagi i mądrości"   <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/wayuZ0rLfUA?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Używanie przez Moskwę siły zbrojnej wobec sąsiadów, aneksja ich terytoriów, uniemożliwianie im wolnego wyboru orientacji międzynarodowej niepokojąco przypominają złe karty XX-wiecznej historii Europy – pisze Prezydent RP w "Rzeczpospolitej". 
123  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.