przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 listopada 2013

"Biało-czerwony znak to wzruszenie i duma"

Pod biało-czerwonym znakiem czujemy się sobie potrzebni i bliżsi. Lepiej rozumiemy odpowiedzialność za depozyt polskości, przekazany przez minione pokolenia. Korzystajmy z niego i pomnażajmy, by służył naszym następcom - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski w "Super Expressie":

 

Z lekcji matematyki pamiętamy, że im większy jest zbiór ułamków, tym trudniej znaleźć dla nie go wspólny mianownik. A przecież jako naród jesteśmy zbiorem ogromnym, blisko czterdziesto- milionowym. Jednocześnie, jak każdy duży naród, jesteśmy społecznością o bardzo różnych marzeniach, przymiotach i interesach. Mamy jednak wspólny, polski mianownik. Jest nim własne, suwerenne państwo. Bez wyjątku i na równi jesteśmy jego współgospodarzami.


Każde polskie serce bije szybciej na widok biało-czerwonego sztandaru. Zwłaszcza w dwa wyjątkowe dni w roku: 11 listopada i 4 czerwca. One bowiem przypominają, że w dramatycznie trudnym XX wieku nasz naród aż dwa razy zmagał się z potęgą wrogów i dwa razy odzyskiwał suwerenne państwo. Biało-czerwony znak to też wzruszenie i duma przeżywane w dni naszej codzienności. Przez rodziców, gdy razem z dziećmi witają pierwszy dzień w szkole. Przez kibiców, gdy cieszą się ze zwycięstw naszych sportowców. Przez żołnierzy pełniących niebezpieczną służbę, często z dala od kraju.


Pod biało-czerwonym znakiem czujemy się sobie potrzebni i bliżsi. Lepiej rozumiemy odpowiedzialność za depozyt polskości, przekazany przez minione pokolenia. Korzystajmy z niego i pomnażajmy, by służył naszym następcom.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.