przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 24 września 2011

List Prezydenta RP z okazji uroczystej graduacji absolwentów Wydziału Historycznego UW

Uczestnicy
uroczystej graduacji

absolwentów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego

 
Szanowna Pani Dziekan!
Szanowni Państwo!
 

Serdecznie pozdrawiam władze Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz wszystkich uczestników organizowanej już po raz trzeci uroczystej graduacji absolwentów prowadzonych na tym wydziale studiów licencjackich i magisterskich.


Z sentymentem wspominam swoje lata studiów na Wydziale Historycznym UW. Czas studiów
to zawsze wielka intelektualna przygoda. Wiedza zdobyta na uczelni i umiejętność samodzielnej refleksji procentują przez całe życie.

 

Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, jednej z najlepszych uczelni
w kraju – to tytuł będący powodem do dumy. Bo przecież uzyskanie tytułu magistra czy licencjata to przede wszystkim rezultat własnej, wytrwałej pracy. W Państwa osobach nasz kraj zyskuje specjalistów w wielu dziedzinach nauk historycznych.

 

Odbierający dziś dyplom licencjata najczęściej nie kończą jeszcze swojej przygody ze światem akademickim. Gratulacjom w związku z przyznawanym uroczyście tytułem towarzyszą więc życzenia pomyślności na studiach drugiego stopnia, zwieńczonych oryginalną i wysoko ocenioną pracą magisterską. Przed tymi zaś spośród Państwa, którzy obronę pracy magisterskiej mają już za sobą, otwiera się nowy życiowy rozdział. Życzę Państwu, aby wiedza i zdobyte podczas studiów doświadczenie pomogły Państwu znaleźć pożądane zajęcie. Może nie od razu, nie od jutra, ale z pewnością odnajdą Państwo swoje zawodowe spełnienie, a Polska będzie mogła korzystać z Waszego intelektualnego potencjału.


Życzę powodzenia także tym spośród świeżo upieczonych magistrów, którzy wybrali ścieżkę kariery naukowej. Przed Państwem droga niełatwa, lecz przynosząca głębokie zadowolenie, płynące z realizowania pasji badawczej i z twórczego kontaktu ze studentami.

 

Dzisiejsza uroczystość to również święto kadry naukowej Wydziału Historycznego. Bez Państwa wyrozumiałej opieki, mądrych rad i wsparcia dzisiejsi absolwenci nie zdobyliby upragnionych tytułów. Naukowa i intelektualna formacja młodego człowieka do czasu pomyślnego ukończenia studiów to powód do wielkiej satysfakcji, której wartość znana jest tylko nauczycielom akademickim. Wszystkim Państwu – kadrze i absolwentom – raz jeszcze serdecznie gratuluję. Wykładowcom i kontynuującym studia życzę wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się niebawem nowym roku akademickim. Tym zaś, którzy żegnają się już z uczelnią, życzę powodzenia w zawodowych poszukiwaniach. Wierzę, że jeszcze po latach niejeden raz będą Państwo powracać myślami do dzisiejszej, wyjątkowej uroczystości.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.