przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 2 października 2011

List Prezydenta z okazji Święta Rydza w Wysowej Zdroju

Organizatorzy i Uczestnicy

IV Święta Rydza

w Wysowej Zdroju

 
Szanowni Państwo!
 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników odbywającego się w Wysowej Zdroju Święta Rydza.

 

Organizowana po raz czwarty impreza jest przykładem ciekawej, społecznej inicjatywy, która promując Państwa miejscowość i ziemię gorlicką, służy jednocześnie popularyzowaniu aktywnego i bliskiego w kontakcie z przyrodą wypoczynku. Pragnę przekazać pomysłodawcom i organizatorom wyrazy uznania za kontynuowanie tego znanego już w regionie i cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia plenerowego.

 

Święto Rydza jest bowiem dobrą okazją do pokazania, jak pożytecznie można wykorzystać przyrodnicze atuty organizując przedsięwzięcie, na które chętnie przybywają nie tylko smakosze jednego z najszlachetniejszych gatunków polskich grzybów. Atrakcyjny program Święta obejmujący pokazy kulinarne i prezentacje rydzowych dań, kiermasz rękodzieła artystycznego i wystawę zanikających zawodów, a także występy teatralne i zabawę taneczną, sprawia, że jest ono również doskonałą propozycją przyjemnego, wspólnego spędzenia czasu oraz sąsiedzkiej integracji lokalnej społeczności. Godnym podkreślenia są także edukacyjne walory Święta, czemu służą prelekcje poświęcone zdrowiu, produktom regionalnym oraz rozpoznawaniu grzybów.

 

Raz jeszcze serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam. Życzę organizatorom, aby IV Święto Rydza przyniosło Państwu wiele satysfakcji i zadowolenia. Życzę uczestnikom spotkania dobrej zabawy i wielu miłych wrażeń. Korzystając z okazji, przesyłam najlepsze pozdrowienia wszystkim samorządowcom oraz całej społeczności Wysowej Zdroju.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.