Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 listopada 2011

Prezydent: Przypnijcie biało-czerwone kotyliony

Prezydent w liście do uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce zachęca, aby w przededniu Święta Niepodległości – w dniu 10 listopada – włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty:
 
Drodzy Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie!
 

Podobnie jak rok temu zwracam się do wszystkich szkół w Polsce przed zbliżającym się Świętem Niepodległości. 11 listopada będziemy wspominać ważny moment odbudowania w 1918 roku niepodległego państwa polskiego. Będziemy też myśleć o wszystkim, co współcześnie udało nam się osiągnąć w wolnej Rzeczypospolitej – w naszym wspólnym domu, o który razem zabiegamy i cieszymy się z jego rozwoju.

 

Polska łączy nas wszystkich i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością.

 

Chciałbym ponownie zaprosić uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości – w dniu 10 listopada – włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty. Ja sam spotkam się w Pałacu Prezydenckim z wybranymi szkołami, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach „Kotylion na 11 listopada” czy „Majówka z Polską”. Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach!

 

Zobacz także: Zrób Kokardę Narodową

 

Szczególnie zależy mi, aby w tym przedsięwzięciu wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków. Być może warto zaprosić tego dnia do Waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z Waszymi placówkami. Wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału. Zobacz także: Para Prezydencka przygotowywała z uczniami kotyliony

 

Proszę Was, Drodzy Uczniowie z całej Polski, byście zanieśli te biało-czerwone kotyliony do Waszych domów i wręczyli je także Waszym najbliższym. Przypięte 11 listopada do ubiorów całej rodziny, noszone przez babcię i dziadka, mamę i tatę, córkę i syna – będą świadczyły, że to radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie milionów rodaków w najróżniejszych miejscach naszego kraju.

 

W dniu 11 listopada też będę nosić taki kotylion, przypnie go także moja żona. Razem z Wami wszystkimi, mieszkańcami całej Polski, będziemy cieszyć się Świętem Niepodległości. Choć listopadowa pogoda bywa zmienna, a czasem pochmurna – my możemy być pewni, że dzień 11 listopada będzie słoneczny. Taki bowiem będzie w naszych sercach, radujących się z niepodległości i osiągnięć naszej Polski.

 

Niech więc ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra – Rzeczypospolitej.

 
 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

Zobacz zdjęcia z akcji „Majówka z Polską”:

 

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu   |   Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu Szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie Majówka w szkole średniej w Trokach (Litwa) Szkoła Podstawowa nr 36 w Krakowie Gimnazjum im mjr. Ryszarda Markiewicza ps. „Mohort” w Malechowie Gimnazjum nr 2 w Głogowie II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bachorzewie Publiczne Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pyrzycach Szkoła Podstawowa 264 w Warszawie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojskach Gimnazjum w Potoku k.Krosna Prezydent Bronisław Komorowski
Poleć znajomemu