przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 26 listopada 2011

List Prezydenta RP na jubileuszowy XX Walny Zjazd Delegatów Ligi Morskiej i Rzecznej w Gdyni

Pan
Kapitan Andrzej Królikowski
Prezes Zarządu Głównego
Ligi Morskiej i Rzecznej
 
Uczestnicy XX Walnego Zjazdu
Delegatów Ligi Morskiej i Rzecznej
w Gdyni
 
Dziękuję za zaproszenie na jubileuszowy, XX Walny Zjazd Delegatów Ligi Morskiej i Rzecznej. Nie mogę być razem z Państwem, ale serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników tego najważniejszego dla organizacji wydarzenia.
 

W latach 2003-2007 miałem zaszczyt kierować pracami Ligi Morskiej i Rzecznej, spadkobierczyni chlubnych, sięgających II Rzeczypospolitej tradycji i powstania w 1918 roku Stowarzyszenia „Bandera Polska”. Dzisiaj jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pragnę Państwa zapewnić, że sprawy morzą są mi nadal bliskie. Cieszę się z rozwoju Ligi, za szczególnie cenne uznając inicjatywy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założone w wielu szkołach Koła Ligi Morskiej i Rzecznej, które w swojej działalności odwołują się do polskiej historii i tradycji, są znakomitym miejscem patriotycznego i obywatelskiego wychowania młodego pokolenia Polaków. 

 

Zawołaniem Ligi są słowa Stanisława Staszica „Trzymajmy się morza”. Ta myśl wielkiego uczonego i wizjonera społecznego nie straciła nic ze swojej aktualności. Gospodarka morska jest ważnym segmentem gospodarki narodowej i coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej i udziału w globalnych procesach ekonomicznych. Upowszechniając ideę Polski morskiej i wodnej mają Państwo znaczący udział w popularyzowaniu wśród polskiego społeczeństwa kultury morza i zainteresowania Bałtykiem, nie tylko jako miejsca do wypoczynku i rekreacji, ale także ważnego obszaru międzynarodowej współpracy gospodarczej, kulturalnej, naukowej i ekologicznej.

 

Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników jubileuszowego Walnego Zjazdu i życzę owocnych obrad. Lidze Morskiej i Rzecznej życzę powodzenia w krzewieniu idei Polski Morskiej, a wszystkim Państwu – sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności osobistej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.