przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 grudnia 2011

List Prezydenta RP z okazji Dnia Górnika w kopalni "Piast"

Warszawa, 3 grudnia 2011 roku

 

Uczestnicy

uroczystej akademii z okazji Dnia Górnika

w Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”

Bieruń

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystej barbórkowej akademii w Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”, a za Państwa pośrednictwem całą społeczność tego przedsiębiorstwa. Z okazji górniczego święta składam wszystkim Państwu najlepsze życzenia pomyślności i gorące podziękowanie za Waszą pełną poświęcenia pracę.

 

Wymaganiom trudnego, ryzykownego zawodu górnika potrafią sprostać tylko ludzie odpowiedzialni i rzetelni, o wysokich kwalifikacjach i silnej psychice. Górnicy wielokrotnie dowiedli, że Polska zawsze może liczyć na ich zaangażowanie i ofiarność. Tak w czasie powszednim, jak i w chwilach wyjątkowych, w których kształtuje się historia.

 

Już niedługo będziemy obchodzić 30. rocznicę wydarzeń, które stały się kamieniem milowym na drodze do wolnej Polski. Po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku zastrajkowało wiele śląskich kopalń. Tysiące górników dało wyraz swojej niezgodzie na zło panującego systemu. Do historii przeszedł masowy strajk przeprowadzony właśnie tutaj, w podziemnych korytarzach i sztolniach KWK „Piast”. Trwający aż dwa tygodnie,  był najdłuższym społecznym protestem Grudnia ’81. W rocznicę tamtych wydarzeń składam wszystkim uczestnikom protestu w KWK „Piast” wyrazy szacunku i wdzięczności za Państwa zasługi dla wolnej Rzeczypospolitej.

 

Dzisiaj kopalnia „Piast” to przedsiębiorstwo wydajne, nowoczesne i perspektywiczne. Byliście Państwo pierwszą kopalnią w naszym kraju, która otrzymała prestiżowy certyfikat ISO 9001, świadczący o jakości zarządzania. Sukcesy te są zasługą całej załogi „Piasta”.


Proszę przyjąć słowa uznania dla Państwa trudu i profesjonalizmu. Życzę Państwu kolejnych osiągnięć, zrealizowania zawodowych planów; życzę dużo osobistego oraz rodzinnego szczęścia, wszelkiej pomyślności i opieki świętej Barbary.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.