przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 grudnia 2011

List Prezydenta RP z okazji Dnia Górnika w Jaworznie

Warszawa, 3 grudnia 2011 roku

 

Pan

Andrzej Szymkiewicz

Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny

Południowego Koncernu Węglowego S.A.

 

Uczestnicy uroczystości Dnia Górnika

w Jaworznie

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam uczestników uroczystości – Zarząd Koncernu, kierownictwo oraz górników i pracowników kopalń „Janina” i „Sobieski”. Pragnę przekazać Państwu wyrazy szacunku i podziękowania za Państwa ciężką pracę.

 

Dzień Górnika zajmuje w polskiej tradycji wyjątkowe miejsce. W obchodzonym uroczyście święcie kryje się poczucie solidarności i silnych więzi łączących górniczy stan. Skłania ono także do wspomnienia tych, których już nie ma wśród nas. Przekazując Państwu w tym wyjątkowym dniu słowa uznania i wdzięczności, myślą obejmuję wszystkich górników, którzy odeszli na wieczną szychtę, wśród nich Państwa tragicznie zmarłych w tym roku kolegów. Z najwyższym uznaniem odnoszę się do ratowników górniczych, gotowych w każdej chwili i z najwyższym poświeceniem spieszyć z pomocą tym, którzy jej potrzebują.

 

Szanowni Państwo!

 

Jesteśmy liczącym się w świecie producentem węgla. Posiadanie bogatych złóż tego surowca sprawia, że sektor węglowy odgrywa dużą rolę w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa energetycznego. Państwa Koncern, laureat Programu Solidna Firma, posiadacz tytułu
Pracodawca Przyjazny Pracownikowi i przyznanego w ubiegłym roku certyfikatu Perła Polskiej Gospodarki jest chlubną wizytówką naszego przemysłu wydobywczego.

 

Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam uczestników barbórkowego święta. Gratuluję osobom uhonorowanym Medalami za Długoletnią Służbę, stopniami górniczymi, odznakami „Zasłużony dla górnictwa” oraz Medalami Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
 

Gratuluję górnikom wyróżnionym honorowymi szpadami górniczymi, będącymi zaszczytną nagrodą za wieloletnią pracę i godne reprezentowanie górniczego stanu. Z okazji Barbórki życzę wszystkim pracownikom Południowego Koncernu Węglowego zdrowia oraz osobistej i zawodowej pomyślności. Życzę Państwa przedsiębiorstwu jak najlepszych wyników finansowych i dalszego rozwoju.

 

Szczęść Boże!

Zobacz także: Odznaczenia dla pracowników Południowego Koncernu Węglowego
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.