przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 5 grudnia 2011

List Prezydenta RP z okazji uroczystości barbórkowych w Kopalni Soli „Wieliczka”

Pan

Kajetan d΄Obyrn

Prezes Zarządu

Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

 

Uczestnicy uroczystości Barbórkowych

w Kopalni Soli „Wieliczka”

 
 
Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!
 

Serdecznie pozdrawiam zgromadzonych w pięknej komorze „Warszawa” uczestników uroczystości Barbórkowych Kopalni Soli „Wieliczka”. Szczególne słowa powitania kieruję do Zarządu Spółki oraz wszystkich pracowników i przedstawicieli Związków Zawodowych. Z okazji obchodzonego wczoraj górniczego święta przekazuję Państwu najlepsze życzenia wraz z podziękowaniami za codzienną pracę i wysiłek włożony w pielęgnowanie tego bezcennego zabytku sztuki kopalnianej.

 

Będąca kolebką polskiego górnictwa kopalnia należy do najstarszych zakładów wydobywczych w Polsce i na świecie, a jej historyczną wartość podkreśla obecność na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ta duma królów i źródło bogacenia się Rzeczypospolitej, odwiedzana dzisiaj przez znamienitych gości, nadal tętni życiem przyciągając zwiedzających pragnących podziwiać stare wyrobiska i wykonane przez gwarków unikatowe rzeźby solne.

 

Pragnę podziękować wszystkim, którzy dokładają starań, aby kopalnia mogła jak najlepiej prezentować swoje kilkusetletnie dzieje, odkrywając przed turystami tajemnice solnego świata. Przygotowywane na przyszły rok otwarcie kolejnej trasy wiodącej przez najstarszy rejon Wieliczki, będzie z pewnością dużym wydarzeniem i znakomitą promocją tego wyjątkowego miejsca. Jestem pełen uznania dla Państwa działań, które uczyniły wielicką kopalnię nie tylko niezwykłym muzeum i cenionym uzdrowiskiem, ale również, dzięki organizowanym w solnych komnatach koncertom i ekspozycjom, ważnym ośrodkiem kulturalnym Małopolski.

 

Życzę Zarządowi oraz wszystkim pracownikom Królewskiej Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Państwa Bliskim zdrowia i wszelkiej osobistej pomyślności. Życzę, aby praca dla dobra kopalni przynosiła Państwu jak najwięcej satysfakcji i zawodowego spełnienia.     

 
Szczęść Boże!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.