przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 10 grudnia 2011

List Prezydenta RP do Organizatorów i Uczestników spotkania Fundacji Rodzin Górniczych

Organizatorzy i Uczestnicy spotkania

                                                                                   Fundacji Rodzin Górniczych

                                                                                   w Centrum Kultury Katowice

                                                                                   im. Krystyny Bochenek

 
 
 
Drogie Rodziny Górnicze!
Szanowni Państwo!
 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Państwu przybyłym do Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek na doroczne spotkanie organizowane przez Fundację Rodzin Górniczych. Jak co roku, kilka dni po tradycyjnych uroczystościach barbórkowych, w szczególnej atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia – te najbardziej rodzinne ze wszystkich polskich świąt – pragną Państwo wspólnie połamać się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze. Niech zatem będzie wolno także i mnie przyłączyć się do wielu ciepłych słów, które padną dzisiaj w tym miejscu.

 

Chciałbym w pierwszym rzędzie złożyć wyrazy szacunku polskim górnikom i ich rodzinom. Jestem pełen uznania dla sposobu, w jaki na górniczym Śląsku kultywuje się przywiązanie do podstawowych wartości, takich jak pracowitość, rzetelność zawodowa, koleżeńskie więzi oraz poświęcenie i opieka nad swoimi najbliższymi. Nade wszystko zaś głęboka solidarność łącząca cały górniczy stan, rozciągająca się również na rodziny tych, którzy doznali nieszczęścia wypadków, katastrof i innych tragicznych zdarzeń.

 

Z tej solidarności wyrasta szczytna idea przyświecająca Fundacji Rodzin Górniczych: nieść pomoc, wspierać i aktywnie wpływać na dalsze losy tych, którzy w kopalniach utracili mężów, ojców i synów. Państwa szlachetna działalność przynosi wiele dobra osieroconym rodzinom, przyczynia się do zapewnienia ich domom bezpiecznego bytu, ułatwia dzieciom kształcenie i wejście w dorosłe życie, pomimo poniesionych strat. Za udział w tym pięknym dziele pragnę dzisiaj gorąco podziękować zaangażowanym na jego rzecz osobom i instytucjom.

 

Wszystkim Państwu, wszystkim górniczym rodzinom, z serca życzę spokoju i wiele radości podczas zbliżających się Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym roku. Szczęść Wam Boże!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.