przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 24 grudnia 2011

Prezydent: Pragnę wyrazić mój szacunek dla wszystkich żołnierzy

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski

Panie i Panowie Oficerowie!
Żołnierze!
Szanowni Państwo!
 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Z tej szczególnej okazji chcę złożyć żołnierzom i wszystkim pracownikom wojska życzenia zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. To również okazja do przypomnienia, że Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczą w wielu ważnych wydarzeniach, których wspólną cechą jest zachowanie wierności przysiędze i tradycji narodowej. Warto przy tej okazji podkreślić, że mimo wielu niesprzyjających momentów historii, polscy żołnierze nieprzerwanie pielęgnują tradycje, dorobek i doświadczenia wielu pokoleń w służbie pod bialo-czerwoną flagą.

 

Jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pragnę wyrazić mój szacunek dla wszystkich żołnierzy. Państwa patriotyczna postawa, wzorowa służba dla Ojczyzny, wysokie kwalifikacje zawodowe oraz ofiarność zasługują na najwyższe uznanie. Być żołnierzem to honor i zaszczyt, ale również odpowiedzialność, codzienny trud i wyrzeczenia. To piękna tradycja, ale też dyscyplina, obowiązkowość oraz precyzja w wykonywaniu zadań.

 

Składam najlepsze życzenia spokojnych, bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia — aby przebiegły w serdecznej, rodzinnej atmosferze, abyście nawet oddaleni od swoich najbliższych mieli poczucie ich obecności i bliskości. Życzę, by w Waszych domach na trwałe zagościły harmonia i szczęście. W tym szczególnym świątecznym czasie wszystkim żołnierzom, oficerom i pracownikom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej składam serdeczne podziękowania za trud służby i pracy na rzecz Ojczyzny. Jestem przekonany, że honor wojskowy i przywiązanie do żołnierskiego rzemiosła będą dla Was źródłem kolejnych sukcesów i satysfakcji w Nowym Roku 2012.

 

Drodzy Państwo! Wszystkiego dobrego! Spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.