przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 14 stycznia 2012

List Prezydenta RP z okazji Laurów Umiejętności i Kompetencji 2011

Organizatorzy i Uczestnicy

uroczystości wręczenia

Laurów Umiejętności i Kompetencji 2011

 

 

Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników uroczystości wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2011, będącej również okazją do uczczenia jubileuszu 20-lecia tej prestiżowej nagrody.

 

Gratuluję tegorocznym wyróżnionym, a w sposób szczególny otrzymującym dzisiaj Diamentowy Laur Panom José Manuelowi Barroso, Przewodniczącemu Komisji Europejskiej oraz Donaldowi Tuskowi, Prezesowi Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.


To niezwykle miły akcent w kontekście zakończonej niedawno prezydencji naszego kraju w Radzie UE oraz upływającej w tych dniach kadencji Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Na stanowisku tym Unię Europejską i Polskę godnie reprezentował Pan Profesor Jerzy Buzek – wybitny Ślązak, człowiek wielkich zasług dla naszej Ojczyzny, który jako pierwszy otrzyma dziś nowe wyróżnienie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, statuetkę Orła Piastów Śląskich. Winszuję Panu Profesorowi tego wyróżnienia.

 

Gratulacje i wyrazy uznania składam wszystkim pozostałym bohaterom dzisiejszego wieczoru – laureatom „śląskiego wawrzynu” w poszczególnych kategoriach. Dołączyli Państwo do grona wybitnych osobistości polskiej kultury, nauki polityki i gospodarki, wielu znakomitych przedstawicieli Kościołów, mediów, dyplomacji, administracji rządowej, samorządów oraz środowiska przedsiębiorców. Długa lista ich nazwisk i dokonań jest w pewnym sensie kroniką pozytywnych przemian, które dokonują się w niepodległej Polsce.


Są wśród wyróżnionych Laurami światowe sławy, ale też osoby, które poświęciły się działalności na skalę lokalną lub regionalną. Łączy ich wszystkich to, że chcą i potrafią mądrze wykorzystywać swoje talenty, umiejętności i kompetencje, że będąc ludźmi sukcesu pracują na sukces swojej małej Ojczyzny i całego kraju. Cieszę się, że już w 1992 roku, u progu polskiej transformacji ustrojowej i ekonomicznej, działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach postanowili nagradzać te nieprzeciętne osoby oraz te firmy, instytucje i organizacje, które czynią najwięcej dla realizacji naszych wspólnych, polskich aspiracji.

 

Wielki, zbiorowy Laur Umiejętności i Kompetencji należy się również polskim przedsiębiorcom oraz społecznikom, którzy na co dzień urzeczywistniają ideę samorządności w środowiskach zawodowych i społecznościach lokalnych. To właśnie Państwa energia, inwencja i odpowiedzialna troska o dobro wspólne uczyniły Polskę szanowanym w świecie państwem dynamicznych reform i stabilnego rozwoju. Jako Prezydent Rzeczypospolitej gorąco za to dziękuję.

 

Życzę Państwu udanego wieczoru, pełnego interesujących spotkań i rozmów oraz niezapomnianych wrażeń artystycznych.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.