przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 28 stycznia 2012

List Prezydenta RP do Jego Ekscelencji Księdza Profesora Jana Kopca Biskupa Gliwickiego

Jego Ekscelencja
Ksiądz Profesor Jan Kopiec
Biskup Gliwicki
 
 
Proszę o przyjęcie serdecznych gratulacji i pozdrowień z okazji kanonicznego objęcia władzy nad diecezją gliwicką. W dniu uroczystego ingresu życzę Księdzu Biskupowi wszelkich łask Bożych, ludzkiej życzliwości, dobrego zdrowia oraz radości z obfitych plonów duchowego żniwa.
 

Od dzisiaj Kościołowi gliwickiemu przewodzić będzie syn tej ziemi – doświadczony w pełnieniu posługi biskupiej, wieloletni formator kapłanów, intelektualista i ceniony nauczyciel prawd wiary, wybitny znawca i miłośnik historii Kościoła. Pasterz, który dał się już poznać jako człowiek dialogu, otwarty na ludzi, chcący i potrafiący dzielić się z nimi własnym doświadczeniem życia chrześcijańskiego. Swoją szeroką wiedzę, talenty i umiejętności dotąd pożytkował Ekscelencja w służbie diecezji opolskiej oraz w pracach Rady Naukowej, Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego i innych gremiów Konferencji Episkopatu Polski. Teraz z pewnością będą one pomocne w sprawowaniu wysokiego urzędu biskupa ordynariusza.

 

Patronami gliwickiej katedry są Apostołowie Piotr i Paweł. Wspominając jednego z największych następców świętego Piotra, błogosławionego Papieża Jana Pawła II – z rąk którego otrzymał Ekscelencja sakrę biskupią – niech będzie mi wolno wyrazić przekonanie, iż w osobie Księdza Biskupa nadal będzie on miał wytrwałego naśladowcę i kontynuatora dzieła nowej ewangelizacji.

 

Raz jeszcze serdecznie winszuję, życząc Ekscelencji wielu sukcesów oraz satysfakcji z owocnej służby Bogu i ludziom, Kościołowi i Ojczyźnie. Szczęść Boże!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.