przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 25 lutego 2012

List prezydenta z okazji "Biegu po Nowe Życie"

Organizatorzy i Uczestnicy
II Biegu po Nowe Życie
w Wiśle


Szanowni Państwo!

Najserdeczniej pozdrawiam organizatorów i uczestników II Biegu po Nowe Życie. Z radością przyjąłem wiadomość, że ta wspaniała impreza sportowa odbywa się ponownie. Cieszę się, że podobnie jak w roku ubiegłym rywalizacja narciarskich sztafet w przepięknych okolicach Wisły i Istebnej przyniesie sportowe emocje, powiązane z propagowaniem szlachetnej idei.

Polska transplantologia, jej imponujące sukcesy oraz dalszy rozwój to temat, który winien gościć często w przestrzeni publicznej. Z różnych przyczyn nie zawsze tak bywało. Tym cenniejsze są więc wszelkie inicjatywy upowszechniające rzetelną wiedzę na ten temat, zachęcające do otwarcia na potrzeby innych, uświadamiające jak wielki dar – dar nowego życia – możemy przekazać innym.

Radość na twarzach zawodników, ich energia, duch rywalizacji i znakomita kondycja fizyczna rok temu wywarły na mnie niezapomniane wrażenie. Ufam, że każdy obserwator tych zmagań w pełni przekona się o tym, jak wielką i jak wspaniale wykorzystaną szansą może być udany zabieg transplantacji.

Gratulując wszystkim uczestnikom biegu – a szczególnie trzem sztafetom, które dotarły na metę jako pierwsze – życzę Państwu głębokiej satysfakcji z udziału w tej ważnej i potrzebnej imprezie. Wszystkim obecnym na dzisiejszym szczególnym wydarzeniu sportowym przesyłam życzenia wszelkiej pomyślności i powodzenia w podejmowanych działaniach.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.