przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 1 marca 2012

List Prezydenta RP na konferencji „Modele mediów publicznych w Polsce i Europie”

Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński

Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński odczytał list Bronisława Komorowskiego podczas odbywającej się w czwartek w Warszawie, objętej Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej konferencji „Modele mediów publicznych w Polsce i Europie”:
 
 
Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
 
Szanowny Panie Przewodniczący,
 

Z przyjemnością przyjąłem prośbę Pana Przewodniczącego związaną z objęciem dzisiejszej konferencji Honorowym Patronatem.

 

Wkrótce minie 20 lat, odkąd media publiczne, będąc do 1993 roku nieznanym elementem życia społecznego w Polsce, weszły do naszego systemu prawnego i społecznego, stając się  ważną częścią demokratycznych przemian i elementem kultury narodowej.  Te  istotne przyczyny, które u zarania polskiej transformacji ustrojowej spowodowały powstanie mediów publicznych, stanowią również uzasadnienie do dzisiejszej dyskusji, poświęconej modelom mediów w Europie.

 

Media publiczne, jako instytucje wyrosłe z demokracji muszą spełniać swe powinności wobec obywatela, społeczeństwa i państwa, które  z kolei powinno stworzyć mediom publicznym właściwe warunki działania.  

 

Cieszę się, że udało się Państwu zaprosić do dyskusji znamienite grono specjalistów z kraju i z zagranicy, twórców, ekspertów, medioznawców, polityków, przedstawicieli organizacji społecznych. Proszę przyjąć życzenia pomyślnych i owocnych obrad.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.