przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 25 marca 2012

List Prezydenta RP z okazji Gali Otwarcia Projektu Chinese-European Partnership for Development

Organizatorzy i Uczestnicy

Gali Otwarcia Projektu

Chinese-European Partnership for Development

w Warszawie
 
 
 
Szanowni Państwo!
 

Z wielką radością witam wszystkich Gości z Chin w Warszawie. Cieszę się, że nasze relacje dyplomatyczne znajdują tak wyraziste odzwierciedlenie w inicjatywie środowisk akademickich.

 

Drodzy Studenci, Autorzy i Aktywni Uczestnicy wymian Projektu Chinese-European Partnership for Development!

 

Pragnę wyrazić mój podziw dla odpowiedzialności, z jaką podejmują Państwo wyzwanie stojące przed Waszym pokoleniem. Poruszają dziś Państwo w debacie zagadnienia będące w centrum uwagi całego świata dotkniętego skutkami kryzysu finansowego. 

 

Umieją Państwo w pełni czerpać z najnowszych technologii i twardo wyznaczać sobie cele. Jestem dumny z tego, że organizujecie takie spotkania jak dzisiejsze, bo to znaczy, że zdołaliśmy zaszczepić Państwu nasze przekonania – że Świat jutra należy do tych, którzy umieją ze sobą rozmawiać. Do tych, którzy rozumieją wagę dialogu dla wzrostu ekonomicznego, zdrowej gospodarki i skutecznej dyplomacji.

 

Jestem głęboko przekonany, że Projekt Chinese-European Partnership for Development będzie drogowskazem dla kolejnych inicjatyw łączących nasze kraje, narody i kultury. To w tych sferach powstają więzi ważne, głębokie i trwałe, które później ułatwiają relacje gospodarcze i dyplomatyczne.

 

Cieszy mnie udział zarówno Szkoły Głównej Handlowej, jak i Uniwersytetu Warszawskiego, Hong Kong University of Science and Technology, jak i Uniwersytetu w Pekinie. Świadczy to o interdyscyplinarnym charakterze projektu. A w dzisiejszym świecie taka komunikacja, przedsiębiorczość i innowacyjność pozostają priorytetami rozwoju każdego społeczeństwa.

 
Gratuluję Państwu pomysłu i życzę owocnej dyskusji.
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.