przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 30 marca 2012

List Prezydenta RP z okazji III Międzynarodowych Targów Łowieckich

Minister Dariusz Młotkiewicz odczytał list Prezydenta RP z okazji III Międzynarodowych Targów Łowieckich, Zdjęcie: Expo Silesia

Minister Dariusz Młotkiewicz odczytał list Prezydenta RP z okazji III Międzynarodowych Targów Łowieckich. Zdjęcie: Expo Silesia Sp. z o.o.

Prezydent Bronisław Komorowski skierował list do organizatorów i uczestników III Międzynarodowych Targów Łowieckich ExpoHunting w Sosnowcu. List podczas inauguracji Targów odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz:

 

 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Państwu, przybyłym na Międzynarodowe Targi Łowieckie ExpoHunting.

 

Już po raz trzeci do sosnowieckiej hali Centrum Targowo-Konferencyjnego ExpoSilesia z całego kraju ściągają pasjonaci łowiectwa i miłośnicy przyrody ojczystej. Spotykają się Państwo tutaj ponownie, aby dowiedzieć się, jakie nowości oferują wiodący przedstawiciele branży. Oraz, co nie mniej ważne, by razem spędzić czas i w przyjaznej atmosferze dzielić się doświadczeniami myśliwskimi zdobytymi w minionym roku.

 

Jednocześnie należy podkreślić, że łowiectwo to nie tylko przedmiot pasji, lecz nade wszystko zjawisko o wielkim znaczeniu społecznym, gospodarczym i kulturowym. Środowisko myśliwych, liczące w naszym kraju przeszło sto tysięcy osób, z zaangażowaniem działa na rzecz ochrony dziedzictwa naturalnego oraz promocji gospodarki zrównoważonej i przyjaznej ekologii. Produkcja i usługi związane z łowiectwem stanowią podstawowe źródło utrzymania dla tysięcy polskich rodzin. Trudno nie wspomnieć także o odwiecznej obecności tematyki myśliwskiej w narodowych zwyczajach, a także literaturze i sztuce. Nie sposób sobie wyobrazić polskiego malarstwa bez scen łowów. Zaś barwne opowieści o podchodzeniu głuszców należą do najpiękniejszych kart w twórczości tak wybitnych pisarzy, jak Melchior Wańkowicz, Czesław Miłosz czy Józef Weyssenhoff.

 

Wszystkim Państwu, organizatorom, wystawcom i uczestnikom Targów życzę, aby stały się one prawdziwym łowieckim świętem. Niech ExpoHunting stanowią okazję do coraz szerszego upowszechniania rzetelnej wiedzy o bogatych tradycjach polskiego łowiectwa a także pokazania realiów współczesnego myślistwa i jego wielowymiarowości. Życzę Państwu wielu przyjaznych spotkań i niezapomnianych wrażeń.

 

Darz bór!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.