przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 maja 2012

Prezydent pogratulował F. Hollande'owi

  |   Telefoniczna rozmowa prezydenta Bronisława Komorowskiego ze zwycięzcą wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'em Telefoniczna rozmowa prezydenta Bronisława Komorowskiego ze zwycięzcą wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'em Telefoniczna rozmowa prezydenta Bronisława Komorowskiego ze zwycięzcą wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'em Telefoniczna rozmowa prezydenta Bronisława Komorowskiego ze zwycięzcą wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'em Telefoniczna rozmowa prezydenta Bronisława Komorowskiego ze zwycięzcą wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'em

Prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałkowej rozmowie telefonicznej złożył gratulacje zwycięzcy wyborów prezydenckich we Francji Francois Hollande'owi i zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce.

 

Minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski powiedział PAP, że Bronisław Komorowski, nawiązując do marcowego spotkania z Hollande'em w Warszawie, wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy polsko-francuskiej, zarówno w wymiarze dwustronnym, jak i w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz UE i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Zobacz także: Spotkanie Prezydenta RP z François Hollandem

 

Jaromir Sokołowski powiedział, że polski prezydent zaprosił Hollande'a do złożenia wizyty w Warszawie. "Obaj rozmówcy zgodzili się, że spotkają się na marginesie szczytu NATO w Chicago" - dodał minister. Szczyt zaplanowano w dniach 20-21 maja.

 

Minister podkreślił, że Hollande w rozmowie z Bronisławem Komorowskim wspominał marcową wizytę w Warszawie i serdeczne przyjęcie przez prezydenta Komorowskiego; wyraził też gotowość do zacieśnienia współpracy z Polską. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.