przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 11 maja 2012

List prezydenta na obchodach Dnia Hutnika w Lubinie

Uczestnicy
uroczystych obchodów Dnia Hutnika w Lubinie

 

Szanowni Państwo


Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia wszystkim zgromadzonym w Lubinie na uroczystych obchodach Dnia Hutnika. Za Państwa pośrednictwem pozdrawiam cale środowisko pracowników branży hutniczej w Polsce.


Hutnictwo to nie tylko ważna dziedzina gospodarki, ale także, w szerszym wymiarze, czynnik rozwoju cywilizacyjnego. Postępy w metalurgii wyznaczały zarazem kolejne etapy osiągnięć ludzkości. Na ziemiach polskich tradycje hutnicze sięgają odległych wieków, a najstarsza huta działająca na skalę przemysłową założona została w połowie XVIII wieku. Znacząca część dzisiejszego polskiego hutnictwa to przetwórstwo rud miedzi, prowadzone właśnie tutaj — w Legnicko-Głogowskim Zagłębiu Miedziowym. KGHM Polska Miedź S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w naszym kraju, należącym do czołowych producentów miedzi i srebra na świecie, o ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki.


Z okazji Dnia Hutnika pragnę złożyć wszystkim pracownikom Polskiej Miedzi oraz wszystkim zatrudnionym w sektorze hutniczym w naszym kraju najlepsze gratulacje oraz wyrazy uznania i wdzięczności za Państwa ciężką pracę, wymagającą wysokich kwalifikacji oraz prawdziwego hartu ducha. W istotny sposób przyczyniają się Państwo do rozwoju gospodarczego Polski i do umacniania naszej pozycji wśród światowych potentatów metalurgicznych.


Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach, naznaczonych skutkami globalnego kryzysu, zmienia się postrzeganie gospodarczych priorytetów. Jeszcze do niedawna akcentowano znaczenie przede wszystkim sektora usług, dzisiaj zaś można stwierdzić, że z większym spokojem mogą patrzeć w przyszłość te kraje, które przywiązywały wagę do produkcji, w tym także do rozwoju przemysłu maszynowego, którego fundamentem jest metalurgia. Reprezentują więc Państwo branżę niezmiennie nowoczesną i perspektywiczną. Życzę Państwu trwałych ekonomicznych sukcesów, osiągnięć zawodowych oraz płynącej z nich satysfakcji. Składam serdeczne gratulacje wszystkim otrzymującym dziś odznaczenia i wyróżnienia jubileuszowe. Życzę Państwu także wszelkiej pomyślności i osobistego szczęścia. Niech święty Florian, patron hutników, z którego wizerunkiem tradycyjnie związane jest to święto, czuwa nad Państwem w Waszej niełatwej, odpowiedzialnej pracy.

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.