przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 maja 2012

List prezydenta z okazji 36. Finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym

Organizatorzy i Uczestnicy

36. Finałów Akademickich Mistrzostw Świata

w Programowaniu Zespołowym
w Warszawie
 

Szanowni Państwo,

Drogie Studentki i Studenci – Uczestnicy 36. Finałów

Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym!

 

To dla nas prawdziwa przyjemność i zarazem zaszczyt gościć najlepszych w dziedzinie programowania zespołowego studentów z całego świata. Swoją nauką i pracą pokazują Państwo, jak wiele można osiągnąć dzięki studiom już w trakcie studiowania. Taki przykład potrzebny jest wszystkim młodym ludziom, nie tylko w Polsce; potrzebny jest także uczelniom.


Tych pierwszych przekonuje bowiem, że warto się uczyć, drugim zaś pokazuje, dlaczego opłaca się inwestować w tworzenie coraz nowocześniejszych programów studiów i konkurować o najlepszych studentów.

 

Bardzo się cieszę, że ten prestiżowy konkurs znalazł swój światowy finał właśnie w tu, w stolicy Polski. Nasz kraj od ponad 20 lat stara się nadrobić zapóźnienia cywilizacyjne z epoki komunizmu. Niektóre rzeczy udają się lepiej, inne wciąż jeszcze wymagają wiele pracy.


Z pewnością jedną z tych dziedzin, w których możemy poszczycić się sukcesami na miarę globalną, jest właśnie informatyka i osiągnięcia naszych programistów komputerowych.
Tu nasze uczelnie mogą konkurować i konkurują – często z najlepszymi rezultatami – ze światową czołówką. 

 

Sukcesy te stały się już swego rodzaju polską marką w świecie. Dlatego też szczególnie cieszy fakt, że w tegorocznym finale, wyjątkowym ze względu na rekordową liczbę uczestników, znalazły się aż cztery drużyny reprezentujące polskie uczelnie. To najlepszy dowód, że młodzi polscy informatycy mogą konkurować z najlepszymi, mogą zmieniać Polskę, mogą zmieniać świat. Dziś bowiem zmiany codziennego życia każdego człowieka i całych społeczeństw, zmiany poprawiające jakość życia i jego komfort swe źródło mają coraz częściej właśnie w świecie wirtualnym, którego wy jesteście współtwórcami. To wielki przywilej, a zarazem odpowiedzialność za innych ludzi – bo przecież nie tylko dla siebie uczycie się, pracujecie, odnosicie sukcesy.

 

Gratuluję organizatorom 36. Finałów Mistrzostw, a w szczególności Uniwersytetowi Warszawskiemu, który jest również moją byłą Alma Mater. Przede wszystkim jednak gratuluję wszystkim finalistom. Udział w ostatnim etapie tak prestiżowego konkursu to Państwa ogromny sukces. Jestem przekonany, że ten sukces będzie towarzyszył Państwu w dalszym życiu, a z Warszawy wywiozą Państwo wspomnienie Polski jako kraju przyjaznego, dynamicznego i nowoczesnego. I że zachcą tu Państwo powrócić. (PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.