przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 18 maja 2012

List prezydenta z okazji 20-lecia KIR S.A.

Organizatorzy i Uczestnicy
uroczystych obchodów 20-lecia
Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

 

Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. działa już 20 lat. Składając jubileuszowe gratulacje na ręce Pana Prezesa pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy mieli swój udział w powstaniu i rozwoju tego szczególnego przedsiębiorstwa. Szczególnego w tym znaczeniu, że sukces Krajowej Izby Rozliczeniowej wiąże się z sukcesami obsługiwanych przez nią podmiotów: organów administracji państwowej, Narodowego Banku Polskiego, spółek sektora bankowego, przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa – w tym z branży energetycznej i telekomunikacyjnej, a także firm zajmujących się elektronicznymi usługami i elektronicznym handlem.

Swoją misję definiują Państwo jako wspieranie kreowania nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki poprzez realizację bezpiecznej i niezawodnej elektronicznej wymiany informacji, w tym w zakresie rozliczeń międzybankowych. To zadanie wymagające zaangażowania, pomysłowości i profesjonalizmu. W minionych dwudziestu latach kadra kierownicza i pracownicy KIR S.A. dowiedli, iż potrafią sprostać temu wyzwaniu. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz własnym, oryginalnym rozwiązaniom, dzięki wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie obsługi instytucji finansowych Krajowa Izba Rozliczeniowa szybko przeszła od rozliczeń papierowych do elektronicznych systemów rozliczeniowych Elixir oraz EuroElixir. Dzisiaj prowadzone przez Państwa spółkę systemy rozliczeń bezgotówkowych są w pełni dostosowane do standardów europejskich i należą do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie. Godne podkreślenia jest również to, że sukcesy inspirują Państwa do poszukiwania i wdrażania nowych, innowacyjnych, a niekiedy wręcz pionierskich rozwiązań – nie tylko w zakresie rozliczeń, ale też w szeroko pojętej dziedzinie e-gospodarki i e-administracji. Niedawno z satysfakcją przyjąłem wiadomość o uruchomieniu przez KIR S.A. nowego systemu rozliczeń płatności w trybie natychmiastowym. To kolejna zasługa Państwa spółki dla rozwoju krwioobiegu polskiej gospodarki – bo przecież właśnie tym mianem należałoby określić tysiące operacji finansowych dokonywanych codziennie przez podmioty obsługiwane przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Warto również wspomnieć o innych osiągnięciach KIR S.A., szczególnie w dziedzinie opłacania elektronicznych rachunków i faktur, bezpośrednich i gwarantowanych płatności on-line dla sklepów internetowych i e-urzędów, a także obsługi podpisu elektronicznego. W roku 2011 przyniosły one Izbie nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Innowacyjność”. Nominacja ta była wyrazem uznania dla wkładu, jaki wnoszą Państwo w rozwój ekonomiczny naszego kraju oraz budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki. Z tych samych względów podjąłem decyzję o przyznaniu niektórym spośród Państwa wysokich odznaczeń państwowych. Pragnę uhonorować w ten sposób znaczące osiągnięcia zawodowe, których efekty służą wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej.
Zobacz także: Odznaczenia pracowników Krajowej Izby Rozliczeniowej
Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników uroczystych obchodów jubileuszu 20-lecia Krajowej Izby Rozliczeniowej, raz jeszcze winszując wszystkim jej pracownikom, tak byłym, jak i obecnym. Życzę kolejnych dekad pomyślnego rozwoju oraz satysfakcji z wyników Państwa ważnej i potrzebnej pracy.

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.