przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 czerwca 2012

List prezydenta z okazji uroczystych obchodów 20-lecia Katolickiego Radia Podlasie

Organizatorzy i Uczestnicy

uroczystych obchodów 20-lecia

Katolickiego Radia Podlasie

 
 
Czcigodni Kapłani!
Szanowni Państwo!
 

Gorąco pozdrawiam organizatorów i uczestników jubileuszowej gali z okazji 20-lecia Katolickiego Radia Podlasie. Dziękuję za zaproszenie do udziału w tej uroczystości.


Na ręce Dyrektora Radia, Księdza Kanonika Sławomira Kapitana, pragnę przekazać serdeczne gratulacje wszystkim, którzy współtworzyli sukcesy tej rozgłośni, jej dobroczyńcom oraz wielotysięcznej społeczności słuchaczy i sympatyków. Zobacz także: Henryk Wujec na jubileuszowej gali Katolickiego Radia Podlasie

 

Przed dziesięcioma dniami obchodziliśmy Dzień Wolności, rocznicę wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku – wyborów, które przypieczętowały upadek komunizmu w Polsce. Mimo trudnych początków tej bezprecedensowej transformacji ustrojowej, początek
lat 90-tych był czasem entuzjazmu i nadziei, momentem, w którym uwolniona została ogromna, pozytywna energia Polaków. Jedną ze szczególnie cennych inicjatyw tamtego okresu było – i do dzisiaj jest – Katolickie Radio Podlasia. Na przestrzeni dwu minionych dziesięcioleci zasłynęło ono jako prężne medium informacyjne, jako centrum formacji chrześcijańskiej i obywatelskiej oraz inicjator i patron wielu wartościowych akcji społecznych.


Rozgłośnia ta jest dziełem ludzi aktywnych, pełnych inwencji, gotowych głosić Ewangelię na dachach także dzisiaj, w sposób odpowiedni do wyzwań i potrzeb XXI w wieku. Mówię o tym wszystkim z podziwem i uznaniem, bowiem bardzo zależy mi na rozwoju i umacnianiu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. A w procesie tym niebagatelną rolę odgrywają właśnie lokalne media – obiektywne, niezależne, bliskie ludziom – oraz debata publiczna odzwierciedlająca rzeczywiste zróżnicowanie poglądów i opinii, przebiegająca w sposób spokojny i odpowiedzialny, z szacunkiem dla każdego z jej uczestników, nie pomijająca nikogo, kto chce wnieść pozytywny wkład w rozwój swojej małej i swojej wielkiej Ojczyzny. Czyli taka, w której nie może zabraknąć Katolickiego Radia Podlasia.

 

Wszystkim byłym i obecnym pracownikom i współpracownikom tego Radia, członkom jego Koła Przyjaciół oraz wiernym słuchaczom życzę kolejnych, równie pięknych jubileuszy – aby zabiegając o wspólne dobro trwali jak najdłużej jako wspólnota dobra.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.