przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 11 lipca 2012

Prezydent do żołnierzy: Polska jest z Was dumna!

Prezydent Bronisław Komorowski

Dowódca i żołnierze
PKW „Orlik 4”

Szanowny Panie Pułkowniku!

Szanowni Państwo!

Żołnierze!

 

To już po raz czwarty w ciągu ostatnich ośmiu lat samoloty z biało-czerwoną szachownicą strzegą przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii – naszych bliskich sąsiadów i sojuszników. Pragnę więc podziękować Wam żołnierze za to, że swoją służbą poświadczacie wartość polskiej sojuszniczej solidarności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo regionu, za to że potwierdzacie zasadę niepodzielności bezpieczeństwa wszystkich państw członkowskich NATO.


Słowa uznania i wdzięczności kieruję zarówno do pilotów jak i do personelu naziemnego PKW „Orlik 4”. Polska jest z Was dumna! Jest dla mnie źródłem wielkiej satysfakcji, że mogę to wyrazić także, przyznanymi w imieniu narodu i państwa polskiego, odznaczeniami. Wiem, że misję poprzedziły długotrwałe szkolenia, treningi i przygotowania. Doceniam w pełni ten żołnierski trud i życzę Wam szczęśliwego powrotu do domu po wypełnieniu ważnego i odpowiedzialnego zadania.

Wyrazy uznania kieruje także ku litewskim gospodarzom i współorganizatorom misji Air Policing. To także potwierdzenie, że w realizacji zadań w zakresie polityki bezpieczeństwa nie ma i nie powinno być jakichkolwiek przerw, że powinna być i na szczęście jest ciągłość i konsekwencja w działaniu. Warto przypomnieć, że te zasady zostały kolejny raz potwierdzone podczas niedawnego szczytu NATO w Chicago.

Żołnierze!

Wasza odpowiedzialna służba to w istocie realizacja zadania bojowego w warunkach pokoju. To potwierdzenie opinii, że na Polsce i polskich pilotach nadal można polegać tak jak podczas pamiętnej Bitwy o Anglię, gdy samoloty z biało-czerwoną szachownicą wyróżniała odwaga, determinacja i poczucie służby wspólnej sprawie wolności.

 

Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.


Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.