przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 4 sierpnia 2012

List prezydenta z okazji inauguracji toru motocrossowego

Uczestnicy i Organizatorzy
uroczystej inauguracji
toru motocrossowego w Cieszynie

 

 

Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

 

Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia wszystkim zgromadzonym na uroczystym otwarciu toru motocrossowego w Cieszynie-Boguszowicach. Kompleksowo przeprowadzona renowacja tego obiektu to wspaniała wiadomość dla miłośników sportów motorowych, ale także dla wszystkich cieszynian i mieszkańców Śląska.

 

Cieszyński tor motocrossowy jest powszechnie zaliczany do najlepszych w Polsce. Po odnowieniu i modernizacji w pełni odzyskał swoją świetność i jest prawdziwą atrakcją regionu. Mogą tutaj trenować i ścigać się motocrossowcy o różnym poziomie zaawansowania, od młodzików po profesjonalnych wyczynowców. Jestem przekonany, że pasjonujące wyścigi sidecarów, quadów i motocykli, które uatrakcyjniają dzisiejszą uroczystość, można traktować jako zapowiedź kolejnych prestiżowych imprez i wielkich sportowych emocji.

 

Chciałbym złożyć wyrazy uznania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej inwestycji. To ambitne przedsięwzięcie, sfinansowane po części ze środków Unii Europejskiej,  jest bez wątpienia powodem do chluby. Gratuluję władzom Polskiego Związku Motorowego oraz samorządowcom Cieszyna i Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. W sposób szczególny pragnę podkreślić zaangażowanie działaczy Cieszyńskiego Klubu Motorowego, którzy zabiegali o to, aby tor mógł na nowo służyć fanom motocrossu i przyciągać liczną publiczność. Tak właśnie, jak dzieje się to dzisiaj.

 

Wszystkim Państwu uczestniczącym w uroczystej inauguracji oraz wszystkim użytkownikom obiektu składam życzenia pomyślności. Zawodnikom życzę sportowych sukcesów, a kibicom – niezapomnianych wrażeń. Raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.