przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 29 sierpnia 2012

List prezydenta z okazji finału konkursu „Modernizacja Roku”

Uczestnicy i Organizatorzy
gali finałowej XVI edycji konkursu
„Modernizacja Roku”

 


Szanowny Panie Prezesie!
Drodzy Laureaci!
Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystej gali finałowej, wieńczącej XVI edycję konkursu „Modernizacja Roku”. Cieszę się, że to cenne przedsięwzięcie na trwałe wpisało się w nasze życie społeczne i gospodarcze. Promuje ono inwencję inwestorów oraz talenty i kunszt budowlany polskich projektantów i wykonawców.

 

Z roku na rok konkurs przyciąga coraz więcej uczestników. W tej edycji liczba zgłoszeń była rekordowa. Obejmowała ponad 800 inwestycji z całego kraju, a do etapu finałowego zakwalifikowało się ponad sto z nich. Świadczy to, jak pięknieje współczesna Polska, jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie wokół nas, jak doskonali się przestrzeń cywilizacyjna, w której na co dzień żyjemy.

 

Polskie przemiany po 1989 roku zwykło się określać ogólnym terminem: modernizacja. Unowocześniamy warunki naszego życia, zasypujemy lukę cywilizacyjną. Sprawiamy,  że jako zbiorowość i jako jednostki możemy funkcjonować lepiej, sprawniej i wygodniej. Każde z przedsięwzięć uczestniczących w konkursie ”Modernizacja Roku” ma swój udział w tej naszej wspólnej, historycznej modernizacji. Każde z nich przyniosło jakieś nowe, dobre efekty. Przyczyniło się do społecznego rozwoju i umocniło międzyludzkie więzi. Obiekty te cieszą nasze oczy i serca. Są dowodem przedsiębiorczości, kreatywności, ambicji. Wystawiają chlubne świadectwo umiejętnościom polskich budowniczych. Cieszę się, że wraz z tymi inwestycjami pomnożył się nasz dorobek materialny, nasze zbiorowe dziedzictwo, które z dumą będziemy mogli przekazać kolejnym pokoleniom.

 

Składam serdeczne gratulacje laureatom, wyróżnionym we wszystkich konkursowych kategoriach. Trzeba docenić, że wśród nagrodzonych inwestycji jest tak wiele obiektów użyteczności publicznej. Łączą one w sobie funkcjonalność, gospodarność, architektoniczną estetykę
oraz najwyższą jakość wykonania. Tworzą Państwo obraz Polski, jaką pragnęlibyśmy powszechnie oglądać i w jakiej chcielibyśmy żyć. Gratulując inwestorom, projektantom i wykonawcom, życzę jednocześnie, aby stworzone przez Państwa obiekty okazały się trwałym elementem lokalnego rozwoju i spełnieniem ambitnych aspiracji. Życzę kolejnych modernizacyjnych sukcesów. Składam także wyrazy uznania organizatorom tego konkursu, promującym najlepsze wzorce ładu przestrzennego, który jest naszym wspólnym dobrem i wspólnym wyzwaniem. Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.