przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 11 czerwca 2011

List prezydenta do TOK FM

Szanowna Redakcjo, 
Nominowani do Nagrody Radia TOK FM,

Drodzy Państwo,


Przyznawana dziś Nagroda Radia TOK FM, „osobie, instytucji lub organizacji, która w ciągu ostatniego roku - od maja 2010 do końca kwietna 2011 - wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość”, jest nie tylko wyróżnieniem od jednej z najbardziej opiniotwórczych polskich stacji radiowych, ale też stanowi, w moim przekonaniu, świadectwo naszych czasów.


W ciągu minionego roku my - Polacy, a zarazem, my - Europejczycy i w końcu my - obywatele świata, doświadczyliśmy wielu zmian i wyzwań zarazem. Coraz silniej zaczęliśmy dostrzegać, że rzeczywistość, w której żyjemy, że nasz świat, nie tylko się zmienia, ale też, że te zmiany dotykają sfer i obszarów, w których tych przeobrażeń czy ich skali się nie spodziewaliśmy. Można chyba powiedzieć, że świat w ostatnim czasie wyraźnie przyspieszył. A miniony rok z pewnością wielu z nas zaskoczył bogactwem zdarzeń ważnych.


Ten miniony czas uświadomił też nam, że pomimo niewątpliwych sukcesów jakie w ostatnich dwóch dziesięcioleciach odnieśliśmy, nic nie jest dane raz na zawsze. Że rzeczywistość, w której żyjemy wymaga od nas coraz większej aktywności. I tak odczytuję przesłanie nagrody, która dziś zostanie po raz pierwszy wręczona. Wszyscy nominowani do Nagrody Radia TOK FM – Centrum Nauki Kopernik, Michał Boni oraz Andrzej Poczobut byli świadkami tego czasu i jednocześnie go współkreowali dając nam wszystkim lepiej rozumieć to, co dzieje się wokół nas.


Wszystkim nominowanym serdecznie gratuluję. Zasługujecie na tę nagrodę.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.