przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 23 września 2012

List na koncercie VIII edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”

Organizatorzy i Uczestnicy
Koncertu Galowego
kończącego VIII edycję
Festiwalu Muzycznego „ W Krainie Chopina”Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam uczestników odbywającego się w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie Koncertu Galowego, wieńczącego VIII Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”.

Organizowane od 2005 roku muzyczne spotkania są cenną społeczną inicjatywą. Dzięki niej mieszkańcy Mazowsza, gdzie przyszedł na świat wielki Polak i genialny kompozytor Fryderyk Chopin, mogą uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach artystycznych – recitalach organowych, koncertach kameralnych, symfonicznych i jazzowych. Pragnę wyrazić uznanie dla pomysłodawców projektu – Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego oraz wpierających to wartościowe przedsięwzięcie lokalnych władz samorządowych, miejscowych parafii i instytucji kultury. Promując „Krainę Chopina” i polską kulturę stworzyli Państwo atrakcyjną propozycję artystyczną nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również i turystów, którzy w czasie wakacyjnych miesięcy odwiedzają chętnie Kampinoski Park Narodowy. Dzięki Państwa zaangażowaniu Festiwal zyskuje na popularności wśród melomanów i wykonawców, wzbogacając od ośmiu lat życie kulturalne Mazowsza. Jego otwarta formuła sprawia, że jest on także doskonałym miejscem dla muzycznej i estetycznej edukacji. W muzycznych dziełach każdy człowiek – mimo różnicy języka i narodowości – odnaleźć może własne przeżycia, pragnienia i nadzieje.

Życzę organizatorom i wszystkim instytucjom życzliwym temu przedsięwzięciu, aby Państwa starania przynosiły jak najlepsze efekty, przyczyniając się do rozwoju Festiwalu i popularyzowania pełnionej przez niego kulturalnej misji.

Jeszcze raz wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam. Życzę publiczności Koncertu Galowego zamykającego VIII Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” wielu niezapomnianych przeżyć.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.