przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 26 października 2012

List gratulacyjny prezydenta do Jerzego Pruskiego

Pan
Jerzy Pruski

 

 Pragnę złożyć Panu serdeczne gratulacje z okazji wyboru na stanowisko Prezesa a zarazem Przewodniczącego Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Gwarantów Depozytów (IADI).

Powierzenie Panu tej prestiżowej i odpowiedzialnej funkcji jest przede wszystkim odzwierciedleniem Pańskich wybitnych kompetencji i eksperckiej wiedzy z dziedziny międzynarodowej stabilności finansowej oraz mechanizmów instytucjonalnych gwarantowania depozytów w sieci bezpieczeństwa finansowego. Ten Pański osobisty sukces zawodowy można jednocześnie odczytywać także jako znaczący sukces Polski, jako dowód uznania dla osiągnięć naszej transformacji i roli, jaką nasz kraj zaczyna odgrywać w międzynarodowym ładzie gospodarczym i finansowym. Polski system zabezpieczenia depozytów należy do najwyżej ocenianych w Europie.

Cieszę się, że po raz pierwszy Polak obejmuje stanowisko Szefa IADI – instytucji o światowym zasięgu, skupiającej 64 członków ze wszystkich kontynentów. Jest to organizacja odgrywająca doniosłą rolę w wymiarze globalnym, która promuje współpracę międzynarodową w dziedzinie gwarantowania depozytów i przyczynia się do wzmacniania stabilności systemów finansowych na świecie. Jej znaczenie wzrasta jeszcze w obliczu problemów i zagrożeń, związanych z obecnym kryzysem finansowym. Przez najbliższe trzy lata, jako Szef IADI, będzie miał Pan realny wpływ na wspólne wypracowywanie rozwiązań, istotnych i pożytecznych dla wszystkich uczestników globalnego systemu finansowego i całej społeczności międzynarodowej. Jestem przekonany, że będzie Pan potrafił znakomicie wywiązać się z tego zadania.

Proszę przyjąć życzenia pomyślności w sprawowaniu Pańskiej odpowiedzialnej misji. Chciałbym, aby Pan pamiętał, że towarzyszą Panu nasze dobre myśli, że wdzięczni jesteśmy za wszystko, co robi Pan dla umacniania pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Raz jeszcze gratuluję i przesyłam serdeczne pozdrowienia.
 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.