przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2012

Podziękowania dla prezydenta Afganistanu

Jego Ekscelencja

Pan Hamid Karzaj
Prezydent Islamskiej Republiki Afganistanu
 

 

Serdecznie dziękuję za osobisty wkład Pana Prezydenta w sprowadzenie do Polski zabytkowego czołgu Renault FT, który obecnie, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zdobi dziedziniec Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.


Czołg ten jest dla Polaków czymś więcej aniżeli egzemplarzem wozu bojowego. To weteran polskich zmagań o utrzymanie suwerenności po I wojnie światowej. Użycie tej nowoczesnej na owe czasy broni stanowiło o sile armii w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku i przyczyniło się do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej, jednej z najważniejszych wiktorii polskiego oręża.
 

Niewątpliwie czołg ma szansę stać się jednym z symboli polskiej determinacji w budowie niepodległej Ojczyzny. Cenny eksponat wzbogaci także zbiory związane z dziejami polskiej armii, dając możliwość lepszego zrozumienia XX-wiecznej historii.


Dziękując raz jeszcze za ten piękny dar wolnego Afganistanu dla wolnej Polski, chciałbym zaprosić Pana Prezydenta do złożenia wizyty w Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 roku w dogodnym dla Pana Prezydenta terminie, ustalonym kanałami dyplomatycznymi.


Łączę wyrazy szacunku,

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz także: Zabytkowy czołg na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Zabytkowy czołg Renault FT-17 trafił do Poznania

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.