przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2012

Telefoniczna rozmowa z prezydentem USA

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie w niedzielę wieczorem z prezydentem USA Barackiem Obamą. Prezydent USA złożył prezydentowi Komorowskiemu życzenia z okazji Święta Niepodległości. Amerykański przywódca poprosił też o przekazanie życzeń wszystkim Polakom.

 

Bronisław Komorowski podziękował za pamięć i przypomniał, że w chwili odzyskiwania niepodległości USA były po stronie Polaków.

 

Zobacz także: Depesza gratulacyjna do prezydenta Baracka Obamy Polski prezydent pogratulował Barackowi Obamie zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na dalsze pogłębienie relacji polsko-amerykańskich.

 

W poniedziałek prezydent Komorowski mówił dziennikarzom,  że ważne, abyśmy w Święto Niepodległości pamiętali także o tych, którzy przyczynili się do polskiej niepodległości zarówno w 1918 roku, jak i w 1989", a w tym gronie zawsze byli Amerykanie.  - powiedział Bronisław Komorowski. Jak ocenił, jest to kolejnym ważnym punktem odniesienia w relacjach polsko-amerykańskich.

 

- Miałem przyjemność także i o tych faktach przypomnieć panu prezydentowi Obamie, co jest kolejnym ważnym punktem odniesienia, jeśli chodzi o budowę relacji polsko-amerykańskich - zaznaczył w rozmowie z PAP, IAR i Radiem Zet.

 

- Dla mnie to także obowiązek przekazania serdecznych pozdrowień i gratulacji, życzeń dla narodu polskiego od prezydenta Stanów Zjednoczonych w związku z naszym polskim Świętem Niepodległości - dodał Bronisław Komorowski. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.