przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2012

List prezydenta z okazji IV Koncertu Niepodległości

Organizatorzy i Uczestnicy
IV Koncertu Niepodległości
w Muzeum Powstania Warszawskiego

 

 

Obchodzimy dzisiaj jedną z najradośniejszych rocznic w dziejach najnowszych naszego kraju. 11 listopada 1918 roku Rzeczpospolita po 123 latach zaborów powróciła na mapę polityczną Europy. Odrodzenie niepodległego państwa nie było dziełem szczęśliwego przypadku ani nie wydarzyło się za sprawą cudu. Był to wspaniały owoc polskiej jedności – jedności dojrzałej i mądrej, która nie wyklucza różnic, lecz nad partykularne interesy i przekonania przedkłada zgodę w kwestii imponderabiliów.

 

Od 23 lat my, obywatele na powrót suwerennej Trzeciej Rzeczypospolitej, korzystamy z dobrodziejstwa wolności i swobód demokratycznych. Wspólnie czerpiemy radość i satysfakcję z osiągnięć własnych i naszych przodków. W tym szczególnym Dniu Niepodległości wszyscy chcemy dać wyraz dumie z tego, że jesteśmy Polakami.

 

Takie są również źródła Koncertu Niepodległości, który już po raz czwarty odbywa się w gościnnych murach Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednocześnie zaś ideą tego spektaklu słowno-muzycznego od samego początku jest twórcze i pełne szacunku należnego tradycji czerpanie ze skarbca pieśni narodowej. Wspaniałe efekty artystyczne tego przedsięwzięcia stanowią dowód, iż nasz polski patriotyzm pozostaje żywy i nowoczesny.

 

Umiłowanie Ojczyzny, troska o dobro wspólne i pomyślność rodaków nigdy bowiem nie przemijają, ale w każdym czasie znajdują wyraz odpowiedni dla aktualnych wyzwań. Ciesząc się zatem wraz z Państwem dzisiejszą uroczystością, życzę uczestnikom koncertu, życzę wszystkim nam, Polakom, abyśmy potrafili razem Polską się radować i Polskę kochać nie tylko od święta, lecz i na co dzień, służąc jej swoją pracą i czerpiąc naukę z doświadczeń minionych pokoleń.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.