przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 9 grudnia 2012

List prezydenta z okazji Cavaliady 2012 w Poznaniu

Organizatorzy i Uczestnicy

                                                                                   Cavaliady 2012

                                                                                    w Poznaniu

 
 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim przybyłym do Poznania na Cavaliadę 2012.

 

Jeździectwo w naszym kraju ma za sobą wspaniałą, wielowiekową historię i współcześnie nadal cieszy się popularnością, również dzięki wprowadzaniu wciąż nowych dyscyplin i gier konnych. Cieszy więc, że Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, rozgrywane od 18 lat na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, od dwóch lat pod nową nazwą, to impreza stale rozwijająca się, zyskująca coraz szersze grono zwolenników, wyższą renomę oraz prestiż. W obecnej edycji przekroczy ona też granice grodu nad Wartą, jej kontynuacja będzie miała miejsce w Lublinie, finał zaś w Warszawie.

 

Głównym punktom programu Cavaliady, którymi są zawody, towarzyszą imprezy, prezentujące obyczaje epok dawnych, a także aktualne sposoby oddawania się tej pięknej i szlachetnej pasji. To harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością dowodzi żywotności i perspektyw, jakie wciąż stoją przed jeździectwem zarówno sportowym, jak też rekreacyjnym.

 

Gratulując organizatorom dotychczasowych osiągnięć, życzę Państwu, aby nowa formuła nadała Cavaliadzie jeszcze większy rozmach i stała się impulsem do dalszego rozwoju. Startującym jeźdźcom życzę, aby zmagając się o Grand Prix Poznania w skokach przez przeszkody, wspólnie stworzyli widowisko emocjonujące i stojące na wysokim poziomie. Wszystkim Państwu zaś – niezapomnianych wrażeń podczas oglądania zawodów i pokazów oraz wielu inspirujących spotkań i rozmów.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.