Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 grudnia 2012

List prezydenta z okazji otwarcia Portu Lotniczego Lublin

Uczestnicy

uroczystości otwarcia

Portu Lotniczego Lublin

w Świdniku
 
 

Szanowny Panie Marszałku!

Panie Prezydencie Miasta Lublin!

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystości otwarcia Portu Lotniczego Lublin w podlubelskim Świdniku. To wyjątkowy dzień dla lublinian oraz mieszkańców całego regionu. Wraz z otwarciem tego lotniska, otwiera się również nowa brama kontaktów z Europą i światem, a tym samym w ogromnym stopniu zwiększają się szanse rozwoju Lubelszczyzny. Mają dziś Państwo powody do dumy i satysfakcji. Serdecznie gratuluję tego osiągnięcia. Dla wszystkich, którzy nieśli swój wysiłek w tę inwestycję, dodatkową satysfakcją jest na pewno fakt, że terminal pasażerski lotniska w Lublinie zwyciężył w internetowym plebiscycie „Życie w Architekturze” pod honorowym patronatem Prezydenta RP, uzyskując w tym konkursie tytuł Ulubieńca Polski.

 

Składam wyrazy uznania wszystkim, którzy są współtwórcami świętowanego dziś sukcesu. W sposób szczególny chciałbym podkreślić zasługi władz samorządowych. Nie byłoby tego Portu Lotniczego, gdyby nie inicjatywa, zaangażowanie i współpraca samorządów: województwa lubelskiego, miasta Lublin i gminy miejskiej Świdnik oraz powiatu świdnickiego. Jest to również sukces wszystkich tutejszych mieszkańców, którzy wspierali działania swoich samorządowych liderów.

 

Jako właściciele spółki akcyjnej Port Lotniczy Lublin, inwestorzy i współgospodarze, dają Państwo znakomity przykład porozumienia i współdziałania nie tylko na różnych szczeblach demokracji lokalnej, ale także ponad różnicami politycznymi czy środowiskowymi. Połączył Państwa konkretny cel, który przez przyszłe lata i dziesięciolecia będzie wielkim publicznym dobrem całej Lubelszczyzny. Jest to również kolejny dowód na świetne wykorzystanie środków unijnych, w czym Lubelszczyzna przoduje wśród wschodnich województw naszego kraju. Chciałbym, aby Państwa profesjonalizm, społecznikowska postawa i rozumienie tego, co jest naprawdę ważne w działalności publicznej, mogły być inspiracją dla innych.

 

Warto podkreślić, że Port Lotniczy w Świdniku nie jest wyizolowanym przedsięwzięciem, ale wpisuje się w ambitną koncepcję „Doliny Lotniczej”, stanowiącej ponadregionalny klaster wysokich technologii. To ogromny rozwojowy potencjał, rozciągający się od Świdnika, poprzez Rzeszów do Bielska-Białej. Wiele się spodziewamy po zacieśniającej się tu współpracy zakładów przemysłu lotniczego, portów lotniczych, wyższych uczelni i instytucji badawczo-rozwojowych.

 

Życzę wszystkim właścicielom, pracownikom i użytkownikom Portu Lotniczego Lublin wszelkiej pomyślności, życzę pożytku i satysfakcji z tej wspaniałej inwestycji. To naprawdę piękny, świąteczny prezent dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny. Raz jeszcze gratuluję i pozdrawiam, składając również Państwu życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Poleć znajomemu