Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 grudnia 2012

List prezydenta z okazji 20-lecia Telewizji POLSAT

Uczestnicy

uroczystości z okazji

20-lecia Telewizji POLSAT

 
 
 
 

Szanowny Panie Prezesie,

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Nadzorczej,

Panie i Panowie!

 

Pojawienie się w przestrzeni publicznej Telewizji POLSAT było jednym z ważnych wydarzeń polskiej transformacji. Dzisiejszy jubileusz powstania POLSAT-u jest doskonałą okazją, by wszystkim jego współtwórcom i pracownikom, którzy przez 20 lat tworzyli i tworzą bogaty dorobek pierwszej komercyjnej, niezależnej stacji telewizyjnej złożyć gratulacje i wyrazy uznania. Te 20 lat oznaczają całą epokę w rozwoju polskiej telewizji oraz dojrzałego rynku medialnego w naszym kraju. Przełamany został monopol państwa, zwiększył się pluralizm mediów, umocniła się sfera wolności słowa i swobodnej debaty.

 

POLSAT spodobał się odbiorcom i szybko zdobył liczną widownię. Znakiem firmowym Państwa stacji stały się nie tylko programy z obszaru kultury i rozrywki, ale informacja i publicystyka telewizyjna. To właśnie na falach Państwa stacji zaczął być emitowany pierwszy w Polsce autonomiczny serwis informacyjny; to tutaj realizowanych jest wiele programów wzbogacających naszą debatę publiczną. Ważną kartą w rozwoju polskiego dziennikarstwa telewizyjnego okazał się kanał informacyjny Polsat News, który pomnaża źródła cennych wiadomości i kształtowania opinii.

 

Życzę Telewizji POLSAT dalszego pomyślnego rozwoju i wielu nowych przyjaciół. Życzę całemu zespołowi redakcyjnemu kolejnych osiągnięć oraz satysfakcji z dziennikarskich i społecznych rezultatów Państwa zaangażowania. Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam cały zespół POLSAT-u i POLSAT-owską publiczność, życząc Państwu radosnego świętowania jubileuszu.

 

Poleć znajomemu