przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 lutego 2013

List prezydenta na Gali Finałowej Konkursu „Wójt Roku 2012”

Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012”   |   Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Minister Dariusz Młotkiewicz na Gali Finałowej Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012” Gala Finałowa Konkursu „Wójt Roku 2012”

Uczestnicy i Organizatorzy

Gali Finałowej Konkursu
„Wójt Roku 2012”
 
Szanowny Panie Prezesie!
Drodzy Finaliści!
Szanowni Państwo!
 

Tytuł „Wójta Roku” to wyróżnienie szczególne. Ten przeprowadzany już od wielu lat konkurs najlepiej obrazuje osiągnięcia Polski Samorządowej. Pokazuje wielkie dokonania małych gmin i ich samorządowych liderów, wspiera tym samym rozwój samorządu lokalnego, którego funkcjonowanie jest jednym z największych sukcesów wolnej Polski. Z satysfakcją więc objąłem honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem. Zobacz także: Gala finałowa konkursu „Wójt Roku 2012” z udziałem Ministra Młotkiewicza

 

Wszyscy finaliści konkursu zasługują na gratulacje i wyrazy uznania. Są Państwo osobami, z których warto brać przykład. Potrafią Państwo swoją energią, przedsiębiorczością, kreatywnością inspirować i skutecznie zmieniać świat wokół siebie. Pokazują Państwo, na czym polega sens społecznej służby. Świetnie ujął to jeden z nominowanych wójtów, mówiąc: „Jestem tu po to, żeby pomagać mieszkańcom, a nie żeby nimi rządzić”. Sądzę, że to samo można powiedzieć o pracy każdego z Państwa. Zaufanie, okazane przez mieszkańców gmin, stało się dla Was wielkim zobowiązaniem.

 

Nie sposób wymienić wszystkich dokonań i sukcesów gmin, którymi Państwo kierują. Widać, jak zmieniają się, modernizują, pięknieją różne zakątki naszego kraju – Małe Ojczyzny, w których na co dzień żyjemy. Widać też, z jaką pieczołowitością samorządowe wspólnoty pielęgnują swoją tożsamość, dbają o zachowanie lokalnej tradycji i historycznego dziedzictwa. Cieszy mnie prezentowana przez Państwa fachowość, gospodarność, empatia wobec społecznych potrzeb. Chciałbym również pogratulować umiejętności dobierania współpracowników i budowania kompetentnych zespołów, bo to także świadczy o wartości lidera.

 

Szczególnie cenne jest Państwa perspektywiczne myślenie o przyszłości – odczytywanie znaków czasu, podejmowanie wyzwań współczesności. Sięgają Państwo po technologiczne innowacje, szczególnie informatyczne. Troszczą o przyciąganie inwestorów, tworzenie nowych miejsc pracy i źródeł dochodu dla swoich gmin. Stało się również standardem, że coraz większą rolę w inwestycjach podejmowanych przez samorządy odgrywają środki unijne. Widać, że polskie gminy dobrze sobie radzą w wykorzystywaniu tego czynnika wzrostu. To wszystko składa się na wielki samorządowy dorobek ostatnich lat, w którym mają Państwo swój znaczący, osobisty udział.

 

Serdecznie gratuluję „Wójtowi Roku 2012”, którego za chwilę wszyscy poznamy. Życzę wszystkim Państwu kolejnych osiągnięć, rozwoju i pomyślności Państwa gminnym wspólnotom. Na ręce Pana Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej składam wyrazy uznania dla wszystkich, którzy od lat prowadzą ten wartościowy Konkurs. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.