przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 16 kwietnia 2013

„Jesteśmy solidarni z Narodem Amerykańskim”

Wszyscy jesteśmy solidarni z Narodem Amerykańskim, solidarni z tymi, którzy z niepokojem myślą, że sport i tak niepolityczne wydarzenia mogą być obiektem uderzenia ludzi o złych myślach, złych intencjach – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w specjalnym nagraniu.

 

 

 

 

- Zamach bombowy w czasie maratonu w Bostonie to nie tylko uderzenie w tradycję amerykańską, dobrą, piękną tradycję biegów maratońskich, ale to również uderzenie w samą ideę, ideę maratońską, uderzenie w ideę sportu – powiedział prezydent - to próba zepsucia tego, co stanowi jedną z piękniejszych kart każdego narodu – umiłowania sportu, znajdowania w nim źródła radości, źródła dobrych przeżyć.

 

- W związku z tym jestem przekonany, że wszyscy Polacy, także ci, a może szczególnie ci, którzy cenią sobie wszelkie zawody sportowe, wydarzenia sportowe, którzy potrafią czerpać radość życia ze sportowych uniesień, wszyscy jesteśmy solidarni z Narodem Amerykańskim, wszyscy jesteśmy solidarni z tymi, którzy troszczą się i myślą dzisiaj z niepokojem o tym, że sport i tak niepolityczne wydarzenia mogą być obiektem uderzenia ludzi o złych myślach, o złych intencjach - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Zobacz także: Kondolencje w związku z atakami w Bostonie W związku z atakami bombowymi podczas maratonu w Bostonie Prezydent RP przesłał depeszę kondolencyjną do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baracka H. Obamy. 
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.