przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 23 kwietnia 2013

List prezydenta do nauczycieli i uczniów

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy i Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie!

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznica naszej akcesji do Unii Europejskiej są niezwykle ważnymi symbolami dla naszej tożsamości. Dni te są także wspaniałą okazją do tego, by w czasie wolnym od nauki i pracy zamanifestować patriotyzm i przywiązanie do tego, co polskie. Gorąco zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania, do podkreślenia naszego poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski.

 

Proszę Was o przygotowanie biało-czerwonych kokard narodowych, a także o zorganizowanie szkolnych uroczystości, które będą okazją do wyrażenia nowoczesnego patriotyzmu - przeżywanego radośnie, wypełnionego poczuciem dumy z tradycji oraz współczesnych sukcesów naszego kraju. Liczę na Wasze ciekawe projekty edukacyjne i obywatelskie.

 

Wiem, że w wielu polskich szkołach już od wielu dni trwają przygotowania do majowych uroczystości. Zależy mi bardzo, aby w każdej polskiej szkole te ważne dla nas wszystkich święta i rocznice stały się okazją do wspólnego i radosnego świętowania. Już teraz dziękuję za wszystkie inicjatywy i wydarzenia organizowane w ramach „Majówki z Polską".

 

Proszę Was również o wywieszanie naszej flagi narodowej. Niech każdy polski dom będzie udekorowany biało-czerwonymi barwami. Chciałbym, aby ten zwyczaj z każdym rokiem stawał się coraz bardziej powszechny. Jednocześnie zwracam się z prośbą o wywieszenie 1 maja flagi Unii Europejskiej, aby w ten sposób przypominać o rocznicy naszej akcesji do Wspólnot, będącej jednym z najważniejszych momentów we współczesnej historii naszego kraju.

 

Cieszmy się razem „Majówką z Polską".
 

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.